Ocena kierowcy - Opel Vectra B Hatchback

Patin, 13 lat temu
Silnik 2.5 V6 170KM 125kW
Rok produkcji 1996
Opel Vectra B Hatchback 2.5 V6 170KM 125kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę wietny silnik o sporej dynamice. Może zadziwić przyspieszeniem i rozwijanymi prędkościami do 240km/h
Układ elektryczny : centralny zamek, komputer
Silnik : wymiana kopułki
Inne : cieknąca woda przez szybę
bez większych zarzutów
silnik oszczędny jak na tę pojemność i moc, auto genialnie przyspiesza, piękny dźwięk, na trasę świetny samochód niestety po mieście nie będzie oszczędny
bez zarzutów
wg mnie dobrze trzyma się drogi, w zakręty można wchodzić z dużymi prędkościami choć pod tym względem są lepsze samochody. Lepiej trzyma się drogi niż np. bmw 1 które miałem okazję użytkować
Dobra widoczność z przodu i z boków. Z tyłu trochę gorzej ale nie jest źle.
Bez zastrzeżeń. Części trochę droższe niż do typowych modeli ale za to trwalsze i na pewno posłużą dłużej.
Bez zastrzeżeń.
Bez zastrzeżeń. Bagażnik wprost gigantyczny a przestrzeń ładunkowa po złożeniu foteli kjak w niejednym kombi.
Wnętrze dobrze wygłuszone. Szumy powietrza dochodzą dopiero przy prędkościach pow. 150-160km/h lub kiedy mamy bagażnik na dachu.
Jeżeli użytkujemy samochód na trasie to nie będziemy narzekać bo parę zł więcej na paliwo nie zniszczy frajdy z jazdy i nigdy nie odbierze poczucia wolności na drodze i wydarcia się ze snującej się masy sennych pojazdów. Natomiast na miasto się nie nadaje. Dość kosztowna wymiana rozrządu ze względu na blok z rolkami i skomplikowane dotarcie do szczelnie zabudowanego silnika (zabiera to cały dzień).
Samochód z przebiegiem 118.000 udało się kupić za 2.400 euro. W 2.5 roku zrobiłem nim łącznie 156.000km niestety miał zderzenie z tarpanem honkerem ale jego masywny silnik uratpwał mi zdrowie.
centralny zamek ciągle wariował i to jedyna usterka która mnie drażniła. Przepalone niektóre piksele w wyświetlaczu komputera. Po niecałych 2 latach w bagażniku zaczęła pojawiać się woda najprawdopodobniej z nieszczelnej tylnej małej szybki trójkątnej.
Przez 2.5 roku brak poważniejszych usterek. Nie wliczam luzu w zawieszeniu ze względu na kilkukrotne wpadniecie w ogromne dziury na drodze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 170KM 125kW [l/100km]

8,7