Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Preccel, 21 lat temu
Silnik 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Rok produkcji 1998
Opel Vectra B Sedan 2.0 DI 16V 82KM 60kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
bardzo wygodne, solidne, bezpieszczne autko i nie mam żadnych większych zastrzeżeń i jak tylko będzie mnie stać to wymienię na nową Vectrę już z serii C i koniecznie diesel !!!
całkiem dobra, choć jeszcze troszkę za głośny ale przyspieszeniue w granicach 12 s. do 100 km/h jak na diesla calkiem wystarczajace
plynna, dobrze zestrojona, łatwa w obsłudze
wszystko zależy z jakimi amortyzatorami lecz ogólnie dość głośny, podsterowny i przy tej sztywności powinien lepiej trzymać w zakrętach
widoczność do tyłu psuje całą ocenę gdyż (sedan) nie widać kufra przy cofaniu (dla wysokich jest nawet OK ale nie wszyscy są wysocy) a lusterka choć małe ale wystarczające
wszystko na miejscu (jak w niemieckich autach) i pod ręką, sprawne działa i dobrze się można ułożyć przy każdyw wzroście i gabarytach.
całkiem dobra lecz bliżej doskonałej, szybko chwyta pożądaną temperaturę (na parujące szyby polecam częstszą wymianę filtrów powietrza i to świetnie skutkuje - niestety niektórzy krytykując że często parują szyby o tym chyba zapominają a wystarczy co przegląd wymienić filtr i jest OK)
duża (mam 195 cm wzrostu) i naprawdę nie narzekam choć wtedy przy max odchyleniu kierowcy dla pasażera z tyłu pozostaje trochę mniej miejsca ale można dojść do zgody
to mogłoby być lepsze, tym bardziej iż jest coraz głośniej (przyp. 170.000 km na liczniku) z wiekiem, teraźniejsze diesle już są cichsze (zwłaszcza Vectra C z silnikiem 2,2 DTH), za dużo też odłosów dochodzi z zawieszenia
miasto (nie przekroczyłem nigdy 7,5 przy ciężkiej nodze i piskach opon), trasa (poniżej 5 przy prędkości średniej około 160-170 km/h) średnio spala około 6 l/ 100 km, przeglądy zróżnicowane ale pożna naprawdę znaleźć tanie ASO (co 15 tys. olej Mobil 1 0W-40 6l, wszystkie filtry-olej,paliwo,powietrze,p.pyłkowy zamykam się w 500 zł), koszty napraw jeszcze nie miałem :) poza drobiazgami
kupiłem używany z niemiec 3 latek (choć po znajomości więc kolejna korzyść i tylko 10000 DM więc za tą cenę grzechem byłoby narzekać)
co jakiś czas świeci się kontrolka silnika na wolnych obrotach (związane jest to z usterkamui wężyków podciśnienia, które co jakiś czas sie obluzowywują lub rozszczelniają, i raz świeciła się kontrolka poduszek ale zlutowanie na krótko wszystko załatwiło
Opel Vectra B Sedan