Ocena kierowcy - Opel Vectra B Kombi

Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1998
Opel Vectra B Kombi 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Tanie użytkowanie
Karoseria : po pierwsze rdza po drugie rdza i po trzecie rdza
Jak za te pieniądze fajne auto przestronne ekonomiczne DUŻY MINUS blacha - zmora opla heheh chociaż u mnie nie jest jeszcze najgorzej licząc ze miał jakieś przygody blacharskie u poprzedniego właściciela :) Silnik ok pod warunkiem normalnego eksploatowania czyli filtry oleje płyny itp wtedy auto nie powinno zawieść i oczywiście jak już dojdzie do jakiejś awarii ładowanie DOBRYCH części a nie jakiegoś chińskiego dziadostwa. Bo przecież nic nie jest wieczne zawsze się coś ma prawo zepsuć choć by to było porsche mercedes bmw czy maybach. I śmiać mi się chce z tych kolesi co narzekają jak to im się te auta psują jak się oszczędza na częściach to potem tak się dzieje a i mechanicy w serwisach autoryzowanych i nieautoryzowanych dają swoje "dwa grosze".Także moja ocena Vectry b kombi jest dobra przy pilnowaniu czesci i mechaników
Silnik ja na tą pojemność radzi sobie całkiem dobrze. Jeżeli chodzi o awaryjność to chyba natrafiłem na w miarę dobry egzemplarz auta bo w ciągu 3 lat użytkowania padły mi tylko czujniki położenia wału i wałka rozrządu a i cena naprawy nie była jakaś powalająca reszta to koszty eksploatacji trzeba porostu dbać.
skrzynia w miare elastyczna niestety w tych silnikach przydał by się 6 bieg i by fura całkiem nieźle chodziła
jak na nasze polskie drogi wytrzymały. Ja już jeżdżę 3 lata po naszych kochanych drogach i nic kasy nie wpakowałem. Zawieszenie nie jest za twarde i nie jest za miękkie w zakrętach dobrze się trzyma drogi nawet przy dużych prędkościach
widoczność dobra mankamentem są tutaj lusterka zewnętrzne trochę zajęło mi się przyzwyczajenie do nich one są porostu za małe wiem ze vectra B2 miała je lekko powiększone ale za to dodają trochę uroku sylwetce samochodu
spory schowek od strony pasażera, podwójna podłoga w kombi i spory bagażnik dla mnie jak za te pieniądze to ok
ogrzewanie jest ok. ale klima mogła by być bardziej wydajna i niestety podczas jazdy z włączoną klimą odczuwalny ubytek mocy
w porównaniu z niektórymi nowszymi samochodami u mnie muszę stwierdzić ze kierowca jak i pasażerowie nie mogą narzekać na ciasnotę w samochodzie
jak na ta klasę auta i stwierdzając ze to opel vectra to nie jest złe do sporej zalety należny dodać iż jak na tamte lata seryjne nagłośnienie jest bardzo dobre
Jak na ten silnik i moc to mysle ze to dobry wynik przy czym mój samochód ma LPG sekwencje
cena zakupu i koszty użytkowania bardzo dobre. Opel mógł by produkować te auta z lepszej gatunkowa blachy ale tatko nie mam zastrzeżeń
przecieki na chłodnicy
padają czujniki położenia wału korbowego i czujniki położenia wałka rozrządu

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

9,7