Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

DELE, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 1999
Opel Vectra B Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : Słyszałem bardzo złe opinie o tym silniku moim zdaniem ekonoiczny czasami jak się wdepnie przy wyprzedzaniu i trafi się że jest odpowiedni moment to wydaje się że samochód ma więcej noiż 100KM wiadomo z AUDI A6 2,5 litra nie darady się ścigać ale do przemieszczania się z punktu A do B w miarę szybko i jakimś tam komfortem to super
Zawieszenie
moim zdaniem doskonale robię całkiem sporo kilometrów ok 30 tysięcy rocznie na prawdę mogę na mojej viki polegać
Jak dla mnie super nie bierze oleju od wymiany do wymiany dolewam tylko 1 litr (wymiana co 15 tysięcy czasami zdarza się szybciej)
jak dla mnie ok chociaż jak się turla tak z 10 na godzinę to trzeba się zatrzymać żeby wrzucić jedynke (pewnie coś mam tak w nie swojej)
całkiem sobie radzi na polskich drogach (jedyne co mnie denerwuje to tylko te bujanie ale to chyba we wszystkich vectrach)
Jak dla mnie super nie ma problemu z parkowaniem w każdym miejscu
już po 5 km przy temperaturze ok -15 stopni na zewnątrz jest wieje naprawdę przykemne ciepłe powietrze
powiem przecietnie bo jestem wysoki i ci z tyłu czasami mogą sobie narzekać :-)
jeśli chodzi o to to do 90 km jest ok ale powyżej trzeba tylko muzykę głosniej zrobić i też nie będzie nic słychać :-p
Pod tym względem bardzo miły szok dosłownie bo na trasie przy jeździe do 140 spalanie ok 8,5 litra gazu gdzie pozwalam sobie na wyprzedzanie wszystkiego co się da ogólnie trasa do 3,5 tysiąca obrotów. miasto 10 litrów i tu nie ma że boli. cykl mieszany wychodzi mi średni ok 9,5 litra (miasto 40% trasa 60%)
nie wiem chyba nie da rady jeździć taniej na gazie części tanie ogólenie 5+
ogólnie nic mi się nie dzieje oprócz poduszek :-/ które świecą i świecą pomimo kasowania
w przeciągu 50 tysięcy wymieniłem rozrusznik 250 zł czujnik położenia wału korbowego 150 zł zrobienie tylnego zawieszenia tuleje pływające 450 zł rozrząd z pompą wody i wymianą płynów 750

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 101KM 74kW [l/100km]

9,2