Ocena kierowcy - Opel Vectra B Hatchback

lukasz0402@gmail.com, 13 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Opel Vectra B Hatchback 1.8 i 16V 116KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko ! Kupując drugi raz wiedzłał bym na co zwracać uwage.
auto naprawde mile zaskakuje. Ponadczasowa linia nadwozia wersji hatchback, bardzo bogate wyposażenie, silnik, skrzynia, nadwozie, układ jezdny niczego sobie.
Silnik wg mnie rewelacja. Bardzo elastyczny, dobrze sie sprawuje już od najmniejszych obrotów. Gdy chcemy jechać na 5-tym biegu z prędkością 70km/h i nagle przyspieszyć nie musimy sobie głowy zawracać redukcją biegu. Auto po prostu przyśpiesza. Wielu znajomych dziwi się że jadąc na 4 biegu 40km/h to auto potrafi przyspieszać bez problemu. Po przejechaniu 6tys km nie dolałem ani kropli oleju.
Skrzynia dobra, dobrze współpracuje z silnikiem. Przełożenia długie a i tak dobrze radzi sobie z przyspieszaniem.Skrzynia + silnik = rozsądne spalanie. Mogła by być trochę lepiej wykonana, ponieważ gdy chcemy zredukować bieg z 2 na 1 nie zawsze chce się to udać. Trzeba użyc trochę siły.
Dobrze się prowadzi,zakręty pokonuje sprawnie. ABS bardzo dobrze działa, choć zdarzają się usterki sterownika ABS, ale można to naprawić w domowych warunkach gdyż sam to naprawiałem. Zawieszenie mogło by być trochę bardziej dopracowane, inne auta lepiej znoszą nierówności ale w tym też miło się jeździ :)
Widoczność dobra, jedynie w moim hatchbacku trzeba uważać przy cofaniu ze względu na długi tył :). Lusterka ładnie komponują sie z całością mimo nie za dużej widoczności.
Wszystko ładnie poukładane, kokpit jakby leciutko skierowany w stronę kierowcy. Bardzo dobry wyświetlacz który pokazuje parametry jazdy (spalanie, chwilowe spalanie, śr prędkość, dystans, ilość kilometrów do zrobienia na paliwie którym mamy). jedynie podłokietnik mógłby być dłuższy i przyciski do opuszczania szyb mogły by być lepiej zorganizowane, bo trochę sprawują kłopot.
W moim climatronicu rewelacja. Chcemy mieć piekło w samochodzie? Mamy je. Grzeje niesamowicie. Chcemy żeby było jak w lodówce ? Nic trudnego. Klima daje tyle zimna że aż miło w lecie. Klimatyzacja automatyczna, nie musimy się obawiać o temperature wewnątrz. Ustawiamy np na 22 stopnie i taką nam autko utrzymuje. Szyby lekko parują ale to dlatego że zima i troche jest mokro wewnątrz, a chyba w większości samochodów tak się dzieje.
Miejsca tyle że każdemu wystarczy. Z przodu mamy tyle ile chcemy. Może w hatchbacku wysocy pasażerowie siedzący z tyłu będą mieli kłopot z głową, ponieważ opadająca linia nadwozia ogranicza nam miejsce. Za to miejsca na nogi mamy dosyć dużo.
U mnie mogło by być lepiej ze względu na szyberdach przez który są wyczuwalne delikatne szumy. Wiadomo im więcej uszczelnionych dziur tym większy kłopot z ich wyciszeniem. Silnika nie słychać za bardzo. U mnie uszczelka przymarzała w zimie do drzwi i jak je otwarłem gdzieś sie coś naderwało i troche szumi w zależności jak wiatr wieje.Jak ktoś chce może sobie zastosować w drzwi i dach maty wygłuszające co z pewnością zadowoli właścicieli.
miasto : benzyna ok 11 l/100km , lpg ok 12l trasa (do prędkości 100km/h): benzyna 6l/100 km, lpg 7,5l/100km cykl mieszany: benzyna ok 8,5l/100km, lpg 9l/100km Gaz sekwencja !!!
Za niewielkie pieniądze możemy mieć auto z bardzo dobrym wyposażeniem. Ja za 12 tys kupiłem auto które miało tyle rzeczy o których nawet nie myślałem że może mieć !
Wymiana klocków z przodu, komplet gum stabilizatora, regeneracja sterownika ABS, wymiana żarówki podświetlenia przycisków, przerwany wąż do spryskiwacza tylnej szyby, wymiana 10-letniego akumulatora, skrzypiący fotel, dwa bardzo małe wykwity rdzy na drzwiach ( spowodowane obiciem drzwi przez kogoś innego).
Brak.
Opel Vectra B Hatchback