Ocena kierowcy - Opel Vectra B Hatchback

macieju, 14 lat temu
Silnik 2.0 DI 16V 82KM 60kW
Rok produkcji 1996
Opel Vectra B Hatchback 2.0 DI 16V 82KM 60kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Głownie chyba wyglad auta.
Zawieszenie : łączniki stabilizatora jezeli nie sa dobrej firmy to padaja po roku
Karoseria : wychodzi rdza na nadkolach i progach
Silnik : do nie jest motor do wyscigow
Ogólnie z auta jestem zadowolony i poza drobiazgami, które sie pojawiają to jest ok.jedynie jest za mało koni jak na taka budę.z silniki 2.0 wydobyto tylko 82konie.
Przy wyższych obrotach dochodzą do nas nieprzyjemne dźwięki spod maski.nieraz trzeba się zawachlować drążkiem zmiany biegów żeby wydobyć jakąś normalna elastyczność jak na ten silnik.Przede wszystkim jest za mało mocy jak na taki samochód, za to te silniki sa bardzo trwałe i nie do zajechania.
Skrzynia pracuje dość precyzyjnie i biegi przełączają się płynnie.
Zawieszenie jest trochę twarde i za bardzo wyłapuje nierówności.do tego elementy gumowo metalowe przy naszych drogach często się zużywają.
Z przodu nie ma większych problemów, natomiast z tyłu już jest.przy parkowaniu trzeba zdać się na wyczucie i intuicje.
Ciepłe powietrze w zimie szybko do nas dociera.mamy spory wybór ustawienia kierunku nadmuchu.
Tu znajdziemy dużo miejsca dla siebie i swoich pasażerów.
Tu nie ma rewelacji, bardzo dużo dźwięków dochodzi z zewnątrz,przyczyna tkwi w złym wyciszeniu drzwi i jakości uszczelek .
Jeżeli jedziemy poza miastem to nawet przy ciężkiej nodze auto dużo nie pije ropy,za to w mieście potrafi wypić, szczególnie w zimę kiedy się nie dogrzewa silnik.ceny części są niewielkie i jest bardzo dużo zamienników.Odchodzi nam wymiana rozrządu gdyż zamontowano tu łańcuch rozrządu.
Mikro przełącznik w centralnym zamku,podsufitka odklejona od dachu oraz co jakiś czas rożnego rodzaju czujniki przypominają o sobie.
Ogólnie auto mnie nie zawiodło,przy dalszych wyprawach nigdy nie miałem problemów.Nie zdarzyły się poważne usterki typu turbina czy pompa.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DI 16V 82KM 60kW [l/100km]

7,4