Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Tomasz, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW
Rok produkcji 1996
Opel Vectra B Sedan 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Udało mi się znaleźć na niego kupca ;)
Karoseria : Korozja w przeróżnych miejscach: klapa, błotnik, maska (11 lat to za dużo na Opla)
Układ elektryczny : Sterownik silnika (w rocznikach 95,96 ponoć trafiały się wadliwe) - miałem pecha
Przeniesienie napędu : Sprzęgło - bicie sprzęgła w trakcie szybkiej jazdy - wymiana tarczy,łożyska,wysprzęglika nie pomogła
Nigdy więcej Vectry!! Niektórzy piszą, że to niemiecki polonez - mają rację ! Tyle że ładniej wygląda.
Chyba jedyny pozytywny element tego samochodu (poza wyglądem), 1.6 16V - o dziwo nie bierze oleju !! Za to osprzęt, do d...
tradycyjnie chacząca 2, nie można wrzucić jedynki podczas jazdy, generalnie mało precyzyjna...
Nie wytrzymuje polskich dróg, tylne zawieszenie max 20tys. km i remont, tuleje wachaczy... wymiana nie jest tania. Mało precyzyjny układ kierowniczy zdecydowanie za miękki, auto wrażliwe na boczny wiatr.
Nawet niezła, trochę szerokie przednie słupki.
W sumie ok.
Grunt to pamiętać o wymianie filtra przeciwpyłkowego i nawiew działa bardzo dobrze.
Tutaj nawet nieźle, mam 195 cm i nie narzekałem.
Przeciętnie, zależy od stylu jazdy, w trasie można zejść do 6l, po mieście i 10l
Oceniam na 3, bo w sumie można kupić bardzo tanio jak na tą klasę - cena świadczy o jakości!!!
Notorycznie zawieszenie, silnik wycieraczek, wyłącznik świateł, włącznik zamkniętego obiegu powietrza, zapalająca się sporadycznie kontrolka silnika - błąd czujnika spalania stukowego (jeżdże na shell VP). Poza tym standardowe rzeczy: tarcze,klocki,rozrząd,amortyzatory.
Sprzęgło (komplet z wymianą 1000PLN), przekładnia kierownicza 600PLN - regeneracja, czujnik spalania stukowego 250 PLN, serwis sugerował wymianę ECU - 3500PLN - odpuściłem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V ECOTEC 101KM 74kW [l/100km]

7,2