Oceny Opel Vectra B Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW 1995-2000

Opel Vectra B Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW 1995-2000 - Oceń swoje auto

Najnowsze oceny Opel Vectra B Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW 1995-2000

~mundek
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Moje drugie auto, poprzednie BMW E36. Bardzo tanie w utrzymaniu, ceny części zmiennych tanie jak barszcz. Przez 3 lata nie miałem żadnej poważnej awarii, która by unieruchomiła auto. Najbardziej uciążliwa jest korozja, auto cały czas garażowane, a i tak coś wyjdzie. Bardzo bobry stosunek ceny do wyposażenia, za kilka tysi dostajemy dość wygodny samochód z elektryką, klimą a także skórzaną tapicerką. Co do gazu to tylko instalacja sekwencyjna,...
~Mariusz
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Pierwszą vectre b kupiłem w 2006 roku. Jeżdziłem nia dwa lata. Wszystko wymieniane bylo na czas. Po dwóch latach pekl pasek rozrzadu i auta nie oplacalo sie naprawiac, chociaz od wymiany paska minelo tylko 25 tys km. Drugi raz na vectre b dalem sie nabrac jak potrzebowalem kasy i sprzedalem toyote. Stwierdzilem ze tamta vectra byla wadliwa, ze moze tym razem trafie na dobra. Vectre kupilem z 2001 roku. Pojechalem z dobrym mechanikiem ktory...
1,9
~Bartek
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Samochód awaryjny i to nawet bardzo. Sypią się standardowo tuleje z powodu kiepskiej jakości wykonania. Wcześniej czy później jak zdążyłem zauważyć nie tylko u siebie, zaczyna się świecić kontrolka ABS, nie wiem dlaczego dopiero planuje z tym jechać do mechanika. Silnik nie jest ekonomiczny jak na auto o tak małej mocy pali zbyt dużo, jedynymi zaletami jest to, że jest cichy i bardzo elastyczny. Niestety bierze olej u mnie około 0,7 L/ 3000 km...
~kubaajot
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Autem jeździłem głównie po mieście. Spalanie gazu przy ciężkiej nodze to około 11l/100km. W trasie przy średniej prędkości 160km spalanie wynosiło 8,5l/100km. Polecam każdemu kto szuka auta dobrego do miasta jak i w dalsze trasy. Auto idealne żeby zacząć przygodę z grzebaniem przy aucie. Viki polecam również jako pierwszy samochód.
3,3
~Rudy Tur
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Auto wizualnie jest przyjemne. Ładne kształty, opływowa linia. Zalety: Duży bagażnik, Dużo miejsca dla kierowcy i pasażera, Jak już rozpędzi się to jedzie. Wady: Korozja tylnich błotników, Bardzo powoli nabiera prędkości, Silnik pali olej, pomimo wymiany uszczelek w silniku nad klawiaturą bez przerwy cieknie, Zawieszenie szybko traci na jakości i można by tak dłuuugo
~romcio47
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Jestem bardzo zadowolony z Vectry. Po uzyskaniu prawa jazdy uczyłem się jeździć Vectrą A, więc wiedziałem, że moim pierwszym samochodem będzie jej młodsza siostra. Nie mogłem lepiej trafić, samochód jest naprawdę niezawodny, mało pali, jest wygodny jak za taką cenę i ZAWSZE oraz WSZĘDZIE zawiózł tyłki! Jedynie silnik mógłby być nieco mocniejszy, ale przynajmniej braki mocy nadrabia swoim małym apetytem na paliwo.
~tomii
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Nie chcę innego auta. Przestronne, wygodne, przyspiesza, hamuje, chłodzi i ogrzewa...nic więcej nie potrzeba. Utrzymanie i części taniutkie. Mnóstwo części w sklepach i necie. Trochę ciężko o oryginały ale zamienników pod dostatkiem (oczywiście tych dobrej jakości).
~buscar71
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Auto duże, przestronne, ergonomiczne. Trochę ciężka buda do silnika 1,6. Generalnie nie można narzekać. Auto idealne na trasy, w mieście nieco gorzej się spisuje (spore spalanie i problemy ze znalezieniem miejsca do zaparkowania)
3,5
~papo o
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Ogólnie jak się trafi na dobry i w miarę zadbany egzemplarz o który jest trudno to może będzie dobrze:( ale jak na trzy lata ekspatriacji to więcej stał niż jeździł i pomijając to że na 1000 km brał 1.2 litra mowie o minimum zdarzało się nawet ponad 1.5 litra ale i tak mimo wszystko da sie go lubić :)
3,5
~sebyxx
Sedan 1.6 i 16V 101KM 74kW
Samochód jak dla mnie bardzo ładny. Przestronny, nie rzucający się w oczy, dość ekonomiczny. Części zamienne - tanie jak barszcz. Bardzo wygodny i świetnie trzymający się drogi. Niestety, przy intensywnej eksploatacji pojawia się wiele \"małych\" denerwujących problemów które skutecznie uprzykrzają jazdę. Polecam dla cierpliwych.
Opel Vectra B Sedan