Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Adrzej j, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Opel Vectra B Sedan 1.6 i 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Żywtoność, wygoda - przyjemnośc z jazdy, bardzo dobrej jakości radio i oczywiście niezawodność - nigdy mnie nie zawiodło, mimo drobnych usterek zawsze dojechało do celu. Mimo wieku ma świetny wygląd, porównując do vectry np hondy z 96, mazdy, toyoty i wiele innych to te auta wyglądaja jak jakies stare klocki. Vecta mimo upływu lat zachowuje modny wygląd
Silnik : zawór EGR, układ recyrkulacji spalin
Karoseria : moze wyjść rdza
Daje najwyższą ocene - a to dlatego, iż teraz jeżdzę peugeotem 307 z 2004r i w porównaniu do vectry z 96 jest to totalny KIBEL. Gdyby nie wypadek, w kórym vectra zost skasowana to jeździłbym nią dalej. Vectra- stary samochód, duży przebieg, mało awaryjny, spalanie 8 litrów i fajnie sie zbiera, duzy bagażnik i duzo miejsca z przodu, wygodny, nie jest sztywny, tanie części, ładny wygląd. Peugeot - 43 tys przebiegu. Raz w miesiącu w warsztacie to normalka. Z urlopu wracałem na lawecie. Wieczne problemy z elektryką. przednia szyba pękła mi juz 2 razy, po skęcie w prawo - kierunkowskaz przeskakuje na lewo, rdzewieje, marny lakier łatwy do zarysowania, 2 razy wymiana zamka w tylnej klapie, pali ponad 10 litrow, zbiera sie jak tłusta baba. Pękniety zbiornik paliwa - do wymiany. Tarcze i klocki po 15 tys. Nie działają wycieraczki. Silnik zgasł kilka razy podczas jazdy - wyłączyło sie wspomaganie kierownicy, zgasły światła, myslalem ze sie zablokował. Wole 11 letnia Vectre niż te nowsze naszprycowane elektryką graty.
Sprawdzilem sobie ten samochód z Niemec z przebiegiem 120 tys. Do 160 tys nie było żadnych powaznych usterek. Robiłem to co trzeba czyli: rozrząd cena 400 zł, wymiana oleju, kiedyś zapalila sie kontrolka silnika i wystarczyło wyczyścić zawór EGR - 3 dni pływał w jakims srodku az sie dobrze wypłukał cena 30 zł - za czyszczenie i ponowny montaż
Czasami problemy z 1 biegiem ale tylko w zimie
Wspaniale sie prowadzi. Nie za miekkie nie za twarde. Zawieszenie wytrzymałe - musialem wymienić tylko raz tuleje z prozdu.
Nowi użytkownicy mogą narzekać na widoczność do tyłu, ja przywykłem, wyczułem auto i nie miałem zadnych kłopotów
Szybko sie nagrzewa, klima dobrze chłodzi
185 wzrostu - zarówno z tyłu jak i z przodu wygodnie. Miejsca na nogi wystarczająco. No chyba , że ktoś ma problemy z mozgiem i leży na przednim fotelu zamiast go prawidlowo ustawić - wtedy z tylu miejsca brak.
przy 140 km/h zaczyna szumiec ale głosno nie jest.
trasa 7 miasto 8 Bardzo mnie dziwi jeśli komuś pali 10l lub więcej w mieście. Może ma zajechane auto albo za ciężką nogę. Może wina EGR.
Używane z wyposażeniem: Klimatyzacja elek szyby elek lusterka - oczywiście podgrzewane centralny zamek + pilot radio + 6 głośników super jakości poduszki powietrzne skorzana kierownica abs składana dzielona tylna kanapa ZA 13,500 zł Najlepej samemu sobie sprowadzić, nie kupywać tutaj od żadnych komisów ani tych co sprowadzają bo można kupić zajechane auto - zbity przebieg i podpicowane na sprzedaż
1. No z drobiazgami są problemy np: podstawa to centralny zamek - musi sie zepsuć - wymiana na 1 drzwi 350 zł ale mozna naprawić u dobrego elektryka za 400 zł wszystko. Uniwersalny nie pasuje. 2. Przyciski od opuszczania szyb swieciły sie nawet po wyłączeniu i zamknięciu samochodu - przywykłem do tego i mi nie przeszkadzało 3. Lubi pić olej 4. Wyszło troszke rdzy na dolnym progu, no ale to wkonu 11 letnie auto - spiłowałem ją pilnikiem, zagruntowałem, kupiłem u lakiernika za 10 zł kubeczek farbki i zamalowałem ładnie i nie bylo widać a rdza już nie wyszła. 5. wymiana przedniego reflektora - zabrudzona ze starośći - polecam tylko oryginalne, a nie zamienniki firmy depo lub tyc - są b.słabe i marnie świecą - zwrococ na to uwagę przy kupoywaniu auta- proszę przeczytać jakiej marki są przednie światła i zapytać dlaczego wymianione, zauważyłem ze prawie wszystkie w komisach maja takie, pewnie po wypdakach.
Czyszczenie zawru EGR - podczas jazdy zapalała sie kontrolka silnika, falowały obroty. Czyszczenie załatwiło sprawe, lecz zeby to zrobić należało wymontować pół silnika bo zawór zamontowany w głupim miejscu dlatego bardzo czasochłonne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

7,3