Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

Kamil, 9 lat temu
Silnik 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW
Rok produkcji 2003
Opel Vectra C Kombi 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamiczny z umiarkowanym apetytem sporym komfortem
Auto duże przestronne całkiem miłe dla oka jak akurat mam wersje sygnowaną Irmscher wiec można na niej zawiesić oko dodatkowo fotele sport z podgrzewaniem na przodzie więc w zimę jest to całkiem przyjemnie. Zawieszenie jest komfortowe lecz dość twardo zestrojone bez IDS całe szczęście ze względu na ceny amorków. Silnik jak dla mnie rewelacja ciągnie z każdego biegu można się trochę pobawić no i oczywiście daje poczucie bezpieczeństwa przy wyprzedzaniu. I jest chyba najbardziej optymalny jak na to auto. Dodam ze miałem okazje jeździć też wersją 2,8t 250 koni to w ogóle rakieta niestety odczuwalny był napęd na przód, przy takich mocach mogli instalować napędy 4na4. Lecz jeżeli chodzi o tą wersję 2,0 t mogę polecić z czystym sumieniem dodam że mam zamontowaną instalacje gazową STAG 300 na wtryskach HANA i nie ma różnicy czy to gaz czy benzyna tym bardziej ze ponoć opel wziął z Saba. A i jeszcze jedno jak na standardową instalacje car audio to naprawdę daje rade
na razie nie mam problemów większych z mechaniką wymieniłem łożysko na przodzie koszt to 505 zł firmy Rue vile no i oczywiście dobry olej - motul x-clean sae 5w40
daje rade w poprzedniej brakowało 6-ki tu mam skrzynie F-40 tą mniej awaryjną bo jeszcze ładowali do nich skrzynie o oznaczeniach M-32 i te były bardzo awaryjne ze względu na awaryjność spowodowaną wadliwymi łożyskami oplowskimi dodam ze to skrzynie włoskie wiec lepiej z daleka do M-32
nie mam zastrzeżeń zawieszenie komfortowe ale zestrojone lekko sportowo daje przyjemność z jazdy
wygodne fotele dobra widoczność bardzo dobre audio jak na standardowe wyposarzenie
brak schowków na drobiazgi
dobra wentylacja pod warunkiem dbania o kilme i filtry kabinowe
mnóstwo przestrzeni dla kierowcy jak i pasażerów no i bagażnik
jak tam nie narzekam
no cóż autko ma turbine i mase wiec 175 koni musi zjeść mnie pali miasto 13,5l w okresach letnich z Klima do 14,5l dodam ze to95% miasto na oponach 225 17 r45 trasa 12l a powyżej 150 i wyżej nawet 15l na 100 km. Ceny części zamiennych do zniesienia jedynie ceny zawieszenia powalają jak na zamienniki za jeden wahacz wywalić masz ok 1000 to cię krew zalewa
bardzo dobry
nie miałem jakiś poważniejszych usterek zobaczymy jak dalej będzie się to sprawowało
wymiana łożyska prawy przód koszt samej części 505 zł dodam ze sam je wymieniłem

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 turbo ECOTEC 175KM 129kW [l/100km]

13,0