Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

Silnik 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń
Układ elektryczny : Skomentuj tę usterkę...
Zawieszenie : Skomentuj tę usterkę...
Najgorsze auto, jakim jeździłem. Samochód bardzo nieudany. Najlepiej świadczy o tym rezygnacja firmy Opel z marki Vectra. Po prostu błędna ścieżka ewolucji. Bardzo usterkowy, nieergonomiczny. W swojej klasie nie wytrzymuje konkurencji innych marek. Wnętrze tak brzydkie, że aż człowiek ma wrażenie, iż zrobiono to z premedytacją. Brzydka i nieergonomiczna deska rozdzielcza. Przyciski źle umieszczone. Psujące się radio. Niewygodnie przednie fotele. Klamka w środku umieszczona w tak dziwnym miejscu, że czasem trudno otworzyć drzwi. Słabe hamulce, jak na taką masę samochodu. Nieprzyjemne zawieszenie. Samochód wychyla się na zakrętach, a jednocześnie na tyle twarde, że źle wybiera nierówności. Fatalna skrzynia biegów. Miękka z bardzo długimi skokami. Dobrze, że go nie kupiłem, a jedynie muszę użytkować. Za tą cenę jest wiele lepszych samochodów. Nie polecam. Jak lubisz coś niemieckiego, to kup sobie VW Passata.
Głośny, ale wystarczająco mocny. Optymalny wybór dla tego auta.
Fatalna. Biegi wchodzą bardzo źle. Duże skoki, miękka. W zasadzie trudno wyczuć, czy bieg już jest, czy nie. Niewygodny lewarek. Plus za "szóstkę".
Zupełnie nie przypał mi do gustu. Wychyla się mocno na zakrętach (niby miękkie) a jednocześnie bardzo źle wybiera nierówności (niby twarde). Coś tam się w zawieszeniu przednim szybko zużywa, przez co kierownica drży. Słabe hamulce.
Ogromne lusterko przednie zasłania widok. Poza tym jest ok. Sam serwis Opla nie umie ustawić przednich reflektorów. Albo świecą za wysoko, albo za nisko, przez co widoczność jest albo za mała, albo się dostaje po oczach od przejeżdżających kierowców, którzy migają długimi.
Niewygodne przednie fotele (posiada tapicerkę skórzaną). Za to kanapa z tyłu wyjątkowo wygodna .. tylko, że ja tam nie jeżdżę ;) Złe umieszczenie sterownika od klimatyzacji i nawiewów. Jest za nisko. Ech te włączniki kierunkowskazów ... Radio ciągle się zawiesza lub resetuje.
Nie mam zastrzeżeń.
Oprócz bardzo niewygodnych przednich foteli, nie ma się do czego przyczepić. To po prostu ogromny samochód.
Bardzo głośny silnik. Wyciszenie od "świata zewnętrznego" ok.
Jak na moc, to jest dobrze.
za drogi
Samochód nękany jest ciągłymi usterkami w zasadzie wszystkich elementów oprócz silnika.
Przednie zawieszenia.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW [l/100km]