Ocena kierowcy - Opel Vectra C Hatchback

Opel Vectra C Hatchback 2.2 ECOTEC 147KM 108kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : zawieszenie + dynamiczność
Inne : Smarowanie - odpadający bagnet
Układ elektryczny : Czasem świruje tempomat
Układ elektryczny : Czasem świruje szyba pasażera.
Bez większych awarii. Czasem łyknie olej. Jak na wolnossaka dynamiczny. Wyprzedzanie bezproblemowe szczególnie w wyższym zakresie obrotowym.
Dobrze zeskalowana, na drograch krajowych prędkości w zakresie 50-90km/h czwarty bieg w zupełności obrabia. Niesety dla prędkości wyższych niż 160km/h brakuje 6 biegu
Mam wersję gts z obniżonym zawieszeniem o 20mm, drogi trzyma się miodnie w porównaniu do aut którymi miałem okazji jezdzić wczesniej.
Przy cofaniu cięzko przyzwyczaić się do budowy "sedana". Bez czujników parkowania było by cieżko. Po za tym w porządku.
Kubełkowe pół-skóry. Trasy do 100km w porządku, dłuższe trasy daja się poczuć.
Działa jak powinno, szybko się nagrzewa.
Z przodu dużo miejsca, przy 1,9m wzrostu pasażerowie mieszczą sie z tyłu. Bagażnik bardzo pojemny, przy złożonych tylnich kanapach pakunek o długości 1,8m x 0,8m x0,5 m mieści się z zamknięta klapą.
Słabo wyciszone od strony silnika i podłogi. Przy obrotach powyżej 5000 (prędkość około 150km/h) szczególnie na autostradzie jest głośno.
w porównianiu do poprzednich aut ok. Założyłem instalacje gazową, koszt spala 12l gazu przy dynamicznej jeździe, koszty utrzymania - wiadomo jak się dba tak się ma.
Czasem świruje mi szyba pasażera, oraz miałem problem z tłumikiem drgań. Po za tym nic.
W trasie odpadła prowadnica bagnetu oleju. Cały olej wywiało. koszt naprawy 200zł w tym 150zł koszt oleju.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 ECOTEC 147KM 108kW [l/100km]

12,0