Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

rado, 9 lat temu
Silnik 1.8 ECOTEC 122KM 90kW
Rok produkcji 2004
Opel Vectra C Kombi 1.8 ECOTEC 122KM 90kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie podałem w LPG.
Układ elektryczny : jakieś zwarcie było
Układ hamulcowy : stukał mi tylny klocek - trzeba go umiejętnie włożyć żeby się naprawiło
Za całokształt max. Ogólnie niedrogie auto, bardzo duże i pojemne. Niedużo pali (9-11 litrów gazu), strasznie dużo się nie psuje;-)
Jest dobrze, choć mogłoby być lepiej. Awaria pompy paliwa, stukający klocek hamulcowy z tyłu i co najgorsze chyba - awaria elektryki - jakieś zwarcie, przez które auto nie odpalało na benzynie, a po odpaleniu na gazie chodziło na 2 cylindry. A i jeszcze problem z żarówką z tyłu, ale tam jakiś kabel nie łączył, poprawiłem i jest ok. I jeszcze awaria pokrętła od mocy nawiewu - wkurzające, ale łatwe do naprawienia. Preparat Kontakt PR i popsikanie elektroniki naprawia problem.
Z przodu bardzo dobrze, ale z tyłu, to trzeba się tego nauczyć.
Czasem potrafi się zaciąć klapka zamykająca dopływ powietrza z zewnątrz (jest wtedy obieg wewnętrzny, choć się nie wyświetla), wtedy trzeba ponownie wcisnąć przycisk obiegu. Pojawia się takie stukanie silniczka klapki.
Trochę tego było. Pisałem wyżej. Poza tym na klapie bagażnika, nad rejestracją, przy lampkach powoli wychodzi rdza.
Poważnych raczej nie było, może oprócz tej elektryki, co pisałem wyżej. W sumie było to łatwe do naprawienia dla mechanika-elektryka.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 ECOTEC 122KM 90kW [l/100km]

9,7