Ocena kierowcy - Opel Vectra B Sedan

Chudy138, 8 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1996
Opel Vectra B Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : niezawodna jednostka. Polecam jak najbardziej do gazu. Mój jeździ już 10 lat na gazie i nic się nie dzieje.
Karoseria : rdza
Zawieszenie : Polskie drogi
Silnik : wyciek oleju
Bardzo fajny wygląd oraz wyposażenie. Jak na auto z 1996r nadal wygląda nowocześnie. Świetnie się prowadzi, ładnie wchodzi w zakręty. 136KM wystarcza ale spodziewałem się lepszych osiągów.
Lubi gubić olej. U mnie wymiana oringa przy wale pomogło. Ogólne silnik mało zawodny, dość fanie przyśpiesza, nie trzeba bać się wyprzedzania.
Czasami mam mały problem z wejściem piątego biegu oraz wstecznego.
Świetanie się prowadzi,zawieszenie dość trwałe. Jeśli dba ktoś o zawieszenie i wymienia wszystko na bieżąco to koszty są znikome. Odwdzięcza się za to dobrym wejściem w zakręty.
Lusterka to zmora. Ciężko się cofa. Z tyłu w sedanie za bardzo nie widać odległości o obiektu.
wszystko umieszczone pod ręką
w zimę bardzo fajnie. Szybo się nagrzewa
Jest ok. Wygodnie do trasy można w niej przejechać kilkaset kilometrów bez większego zmęczenia dla kierowy jak i pasażera
Fajnie i cicho. Nic nie skrzypi wewnątrz jak i na zewnątrz. silnik cichutki
Tanie w eksploatacji, Części ogólnie dostępne i tanie. Każdy mechanik miał z nim do czynienia to wie co i jak.
Tanio i dobrze. Nie kupi się auta w tej cenie i w takim komforcie za takie pieniądze. Jetem bardzo zadowolony
Miewa swoje humorki ale to raczej drobnostki który każdy kowalski potrafi naprawić bez używania specyficznych narzędzi
Moja największa usterka to wyciek oleju. Wymiana oringu przy wale była konieczna koszt 280zł z wymianą. Przynajmniej ja tyle zapłaciłem. po za tym żadnych poważniejszych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]

11,0