Opel Vectra C Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 2002-2005 - Oceń swoje auto

Oceny Opel Vectra C Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 2002-2005

1% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 24.10.2013 20:18:01 przez

Bardzo dobry samochód na rynku wtórnym, w zasięgu przeciętnego Kowalskiego. Dający sporo, za stosunkowo niewielkie pieniądze. Kierowcom bez rajdowego zacięcia jednostka o pojemności 1.8 da dużo frajdy z jazdy i odwdzięczy się niewielkim spalaniem. Silnik wręcz stworzony do współpracy z instalacją gazową. Brak spadku mocy i bezawaryjna jazda za grosze chyba najlepiej o tym świadczą. Sporo miejsca w środku. Duża przyjemność prowadzenia. Użytkuję już auto ponad pół roku, niespełna 15000 km za mną, a ja wciąż wsiadam do Vectry z uśmiechem na twarzy, tym większym, im więcej mam do przejechania km. Na rynku dostępnych jest dużo egzemplarzy z bardzo fajnym wyposażeniem, które naprawdę cieszy. Auto solidnie wykonane, oczywiście niepozbawione drobnych usterek, ale jaki samochód ich nie ma... Podkreślenia wymaga również trwała karoseria. Powiem szczerze nie widziałem jeszcze zardzewiałej Vectry, a przecież to Opel :) Jeśli chodzi o wygląd to kwestia gustu (zarówno środek, jak i buda). Zdecydowanie, jak do tej pory najlepszy samochód jaki miałem. Osobiście polecam.

dodano 04.03.2011 08:10:00 przez

Wybralem specjalnie model ze starym spradzonym silnikiem, z jak najmniejsza iloscia elektroniki zeby sie nie psul jak to diesle, gdzie cala oszczednosc na ropie idze w serwis. Niestety w porownaniu do starej vectry A jaka mialem wczesniej wypada blado. Gorsze prowadzenie, ale przede wszystkim jakość wykonania. Widac, ze to auto juz "cost reduction" Fotele idiotyczne nie do ustawienia, krotkie siedzisko, metrial szmata nie welur. Calosc wykonania, slaba, cos skrzypi jak w 25letnim Kadecie, jakość metrialow wnetrza gorsza niz w kadecie, w porownaniu do Vectry A zenada, cienkie plastiki, twarde, slabej jakosci, lamliwe, obicia jak w Maluchu czy Pandzie, odlazi jakas folia znich, konsola środkowa nie wiem z czego ale boje sie ze peknie, poprostu tandeta przyoszczedzili, ale to tak we wszystkich nowych autach jest.

dodano 02.10.2004 16:21:17 przez

jest to moja trzecia Vectra i zdecydowanie najlepsza, ale nie polecam z tym silnikiem jest po prostu za słaby zdecydowanie lepszy jest 2,2 DTI bardzo oszczędny (6-7,5 l/100 km) i cichszy! Trochę za twarde zawieszenie na nasze drogi (felgi 17") ale na równej drodze prowadzi się znakomicie. Jakość wykończenia dużo lepsza niż u poprzedniczki - nic nie trzeszczy (po 90 tys. km) nie wibruje przy szybkiej jeździe. Podsumowując największą wadą tego samochodu jest jego słaby silnik.

dodano 31.10.2012 12:49:32 przez

Auto polecam głównie dla rodzin z dziećmi. Duży bagażnik umożliwia zabranie wieli rzeczy z domu. Natomiast spora przestrzeń we wnętrzu auta zapewnia komfortową podróż. Minusem za słaby silnik. Ponadto, trzeba się przyzwyczaić do tandetnego wygląd z zewnątrz auta, jak w środku(czasami mam wrażenie, że auto zostało wykonane z plastiku). W moim odczuciu facelifting auta niewątpliwie trochę tę brzydotę poprawił.

dodano 01.03.2006 23:47:13 przez

Mam takich samochodów w firmie kilkanaście, najgorszemu wrogowi nie zycze ich zakupu. Najczesciej awarie zaczynaja sie przy 80-100 tys. km. Zawieszenie jest do roboty całe, uszczelniacze silnika, elektonika. Samochody sprawiaja wrażenie ruiny. W silnikach 2.2 DTR jest troche lepiej ale zawieszenie to samo. Pozatym mnostwo roznych drobnych usterek. Uwazam ze Vectra typ B to znacznie bardziej udany pojazd.

dodano 24.06.2003 12:33:58 przez

Vectra 1,8 w najbogatszym wyposażeniu Doskonałe auto rodzinne, w miare ekonomiczne, dynamika w zasiadzie wystarczjąca do spokojnej jazdy Ustawienie świateł należy wykonać na drodze - po ustawieniu w serwisie widać tylko buty pieszego idącego lewą stroną jezdni, świadła długie -REWELACJA. Trasa 350 km naprawdę nie męczy. ESP - Doskonale działa - sprawdziłem kilkukrotnie przy różnych prędkościach

dodano 17.06.2011 18:41:31 przez

Samochod jest generalnie ok, bardzo milo sie nim jezdzi jest szybki i wygodny ale ma ciagle mam z nim problem z malymi drobiazgami, mam go okolo roku i juz musialem wymienic lozysko,i chip w kluczyku, klima dziala tylko na najwyzszych obrotach i wiekszosc przyciskow do podnoszenia szyb sie popsuly. Troche drogi w utrzymaniu, raczej odradzam acha i strasznie szybko traca na wartosci!!!

dodano 22.11.2005 13:14:02 przez

Autko mnie sie podoba, wsiadasz i jedziesz. Nie jestem wymagający tylko w podstawowej wersji sama szarówa czyli nuda w środku. Jeżeli ocenać Opla jako doskonałe to tylko z najwyższej półki wyposażenia. W tym aucie do wymiany łożyska kolumn Mc Persona i czasami jakieś hałasy z silknika, żaden serwis nie zlokalizował. Wiatr wpada wszystkimi drzwiami. To tyle, pozdrawiam.

dodano 20.11.2004 02:05:11 przez

Jest nieźle ale boję sie że elektronika nie jest najmocniejszą stroną tego modelu. Dziwi mnie też że opel nie oferuje silnika 2.0 136 KM znanego z innnych modeli (Omega, Vectra B). Ogólnie niezły samochód ale ma problemy wieku dziecięcego. Wykończenie dobre, wyposażenie OK, silnik 1.8 lekko za słaby i to ten powinien być jako podstawowy. Ogólnie 3,75/5

dodano 22.08.2008 14:55:28 przez

Tyle razy co zepsuła mi się ta Vectra to chyba nawet Polonez był mniej razy w serwisie. Prawdopodobnie połowa tych usterek wynikała ze złego montażu instalacji gazowej w autoryzowanym serwisie Opla w Lublinie - WOTEX/ENERGOZAM który zlecił robotę innej firmie!!!!! - Temat "wyszedł" niejako przy okazji.

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Rocznik: 2014. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Rocznik: 2013. Przebieg: 9 200 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Opel Vectra, oglądali także

Dowiedz się więcej o Opel Vectra

Przeczytaj o Opel Vectra

Opel Vectra C - wybór rozumu, nie serca
Opel Vectra C - wybór rozumu, nie serca By osiągnąć wewnętrzny spokój, trzeba dokończyć to, co się zaczęło. I tym sposobem u jednych po kostce czekolady znika cała tabliczka, a u innych rozwija się pragnienie osiągnięcia większego sukcesu - wszystko zależy od aspiracji. Opel należy do tej drugiej grupy, ponieważ po niezłych wynikach sprzedażowych Vectry A i B, zapragnął sięgnąć po więcej, dzięki Vectrze C. Auto zamknęło jednak tę linię modelową i dziś jest dostępne tylko na rynku wtórnym. Czy warto wziąć je pod uwagę podczas zakupu?

Opel Vectra C Sedan 1.8 ECOTEC 122KM 2002-2005 84