Ocena kierowcy - Opel Vectra C Sedan

p_awelo@o2.pl, 18 lat temu
Silnik 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW
Rok produkcji 2003
Opel Vectra C Sedan 3.0 V6 CDTI ECOTEC 177KM 130kW 2003-2005 - Oceń swoje auto
duży moment obrotowy i automatyczna skrzynia biegów pozwalają na bardzo przyjemną jazdę,komfort jazdy mógłby być ciut lepszy,ale to już chyba wina naszych dróg,a nie zestrojenia zawieszenia,poza tym zużycie paliwa na przyzwoitym poziomie tj.średnio ok 8,5 l/100km pomimo troche ciężkiej nogi,trudno było się przyzwyczaić do obsługi dźwigni kierunkowskazów,uważam,że bardzo dobrze się prowadzi nawet w ekstremalnych warunkach jazdy..w sumie jestem zadowolony z zakupu,aha-auto fabrycznie nie jest wyposażone w chlapacze a ich brak skutkuje zsiekaniem przez piasek dolnych tylnych krawędzi przednich błotników,a także części tylnego błotnika,tuż za drzwiami,uważam to za błąd firmy bo jako użytkownik nie mogłem się tego spodziewać
nie mam uwag,bardzo przyjemny gang V6, a czasem i tak chciałoby się więcej
mój 1y-automat,miałem opory przed taką skrzynią,ale jestem pod jak najlepszym wrażeniem,polecam
stuki z przodu od ok 12tys km,mimo naprawy ponownie słychać, może troszkę za sztywny na polskie drogi,w omedze komfort był większy
chyba szerokie słupki środkowe,jak siedzi pasażer czasem problemy z widocznością z prawej strony,trochę trudno wyczuć odległości z przodu i tyłu,ale czujnik cofania pomaga
dużo miejsca dla kierowcy,dobre trzymanie fotela
mocny środkowy nadmuch zimnym powietrzem co przeszkadza i jest dość głośne
nie wiem jak z tyłu,nie siedziałem :)
myślę,że na rozsądnym poziomie zużycie paliwa,zobaczymy co będzie po gwarancji,jeśli chodzi o koszty ewentualnych napraw
chyba dobra cena za auto takiej wielkości z takim silnikiem i automatem,choć oczywiście mogłoby być tańsze
stuki z przedniego i piski z tylnego zawieszenia(wymieniono niektóre elementy w ramach gw.),przy kręceniu kierownicą skrzypienie-wymiana łożysk kolumn mc pharsona
Opel Vectra C Sedan