Ocena kierowcy - Opel Vectra C Kombi

Silnik 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Vectra C Kombi 1.9 CDTI 16V 150KM 110kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pojemność bagażnika, komfort dla pasażerów z tyłu.
Zawieszenie : Takie nijakie. Ani sztywne, ani komfortowe.
Przeniesienie napędu : Dwumas - trzeba uważać
Inne
Auto kupiłem jako 3,5 letnie z przebiegiem 215kkm. Posiadam to auto od ponad 6 lat i przejechałem jakieś 120kkm w tym czasie - na dzień dzisiejszy ma przejechane 325kkm. Generalnie jestem zadowolony, może nawet bardziej niż zadowolony gdyż najprościej mówiąc trudno wyobrazić sobie bardziej pojemne i komfortowy samochód dla rodziny z małym dzieckiem. Fajne auto, za nieduże pieniądze w chwili obecnej. Nie wszyscy wiedzą ale kombi i Signum jest na dłuższej płycie podłogowej stąd też miejsca z tyłu, że nie ma innego auto konkurencyjnego (chyba ze BMW 7 long). Stad też obecnie mam problem, bo czas zmienić, a trudno znaleźć coś co będzie równie dobre.
Bez uwag. Przy zakupie miałem hałasujące koło dwumasowe do wymiany, ale od tej wymiany nic poważniejszego się nie stało. Generalnie części eksploatacyjne. Tak nadal mam DPF i tak nadal mam klapy wirowe - uwaga sprawne. Wychodzę z założenia, że jak coś jest to ma działać. DPF pilnuje - jak się wypala to nie garsze auta, aż procedura się zakończy i potem jeszcze chwile studzę turbinę. Klapy wirowe działają dzięki zestawowi naprawczemu - oryginalne sworznie (plastikowe) wytrały się, więc zastąpiłem je mosiężnymi. Klapy działą jak nowe. Jedna uwaga; w momencie gdzy przez chwile klapy byly cały czas otwarte DPF wypalał się zncznie czesciej (nawet co 350km), co nie jest bez znaczenia. Przy sprawnych klapach interwały wynoszą u mnie ok. 550 - 1400km zależnie od stylu jazdy i pokonywanych dystansów.
Zaczyna lekko zgrzytać synchronizator 2 i 3 biegu. Ale z racji przebiegu "nie ma dziwne".
Szału nie ma. Po przesiadce z Forda prowadzi sie jak kanapa. Niby miękko, ale nie komfortowo. Niby OK, ale nie skręca. Może nadal mam w pamięci Forda ze swoim świetnym zawieszeniem. Do bujania sie po miescie OK. Na trasy proponuje koła 17 i szersze opony.
Całkiem OK. Bardzo pomagają czujki parkownia z przodu i z tyłu.
Szały nie ma ale można przywyknąć. W nowych oplach to już jest jakaś mania na klawiszologie, której trochę nie rozumiem. Tutaj sparkansko ale do opanowania.
Klima OK. Ogrzewanie w zimie słabe, z racji notorycznie niedogrzanego silnika. Niestety TTTM (ten typ tak ma).
Miód i malina. Jak wyżej; w swojej klasie, a nawet klasie wyżej trudno znaleźć konkurencje. Miejsca z tyłu tyle że BMW 7 long, ew A8 long mogą się mierzyć - poważnie!
Jest OK. Porównując do prawie nowej Dacii Duster żony to jest rewelacja. Ale do Audi to jest pewna przepaść.
Jak wyżej. Części ekstrapolacyjne głownie. Bez niespodzianek.
Cześci stosunkowo tanie i dostępne. Za parę złotych można doposażyć auto w nawigacje (jak ja) i moduł telefonu.
Nie stwierdzono.
Nie stwierdzono