Ocena kierowcy - Opel Zafira A

Inne : komfort
Silnik : remont głowicy
Zawieszenie : wymiana sprężyn
Karoseria : grado bicie
bardzo fajny pojemny i w miarę oszczędny samochodzik niedrogie części zamienne ogólnie dostępne
silnik daje rady ale bierze trochę oleju i trzeba często sprawdzać poza tym cichy i przyjemnie mruczący .
skrzynia działa poprawnie nie haczy morze trochę przełożenie piątego biegu za krótkie pasował by szósty bieg.
układ jezdny jak dla mnie to bardzo dobry nie za twardy nie za mięki po prostu dobrze prześwit też dobry można zjechać z drogi.
widoczność dobra w każdą stronę tylko przy dojeździe do skrzyżowań słupek A przeszkadza bo jest dość szeroki i można nie zobaczyć nadjeżdżających z lewej strony
ergonomia dla mnie doskonała po przejechaniu ponad 1500 km. bez przerw tyle co na tankowanie wysiadłem nie połamany ani bardzo zmęczony.
wentylacja dobra klima działa poprawnie nawet w bardzo upalne dni ogrzewanie daje radę ale nie na krótkich dystansach
przestrzeń z przodu doskonała siedzi się wygodnie boki nie przeszkadzają podłokietnik sprawuje się świetnie w dalszych trasach
wyciszenie jak dla mnie doskonale ale porównuje z poprzednimi autami jakimi jeździłem a były to starsze dizelki
koszt utrzymania dobry niezbyt dużo wydatków a jak już to nie zje z butami
jakość do ceny doskonała 7 miejsc w cenie 5 miejscówek to doskonały wynik.
drobne usterki zdarzają się nie zbyt często i większość z nich można samemu naprawić za niewielkie pieniądze.
poważne usterki do usunięcia raczej w warsztacie mechanicznym chociaż pęknięte sprężyny można samemu wymienić w garażu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]

9,8