Ocena kierowcy - Opel Zafira A

jacek23, 14 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Opel Zafira A 1.8 16V 125KM 92kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : naprawdę dynamiczny jak na takie gabaryty auta i dobrze, że nie zdecydowałem sie na 2.0 disel czy 1.6 benzyna bo już tak dynamicznie by nie było a koszty spalania były by podobne a na trasie mieszanie w skrzyni biegów:(
jak narazie jestem bardzo mile zaskoczony i sądzę że to jest lepszy wybór niż na grad scenik choć tamten może nowocześniejszy i ma zdecydowanie więcej schowków itp. ale elektroniki znacznie tam więcej i niewiem czy \"przyjemność z jazdy\" wyrównała by mi ewentualne koszty nie wątpliwych napraw.
silnik w porównaniu do mojego poprzedniego opla astry 1.6 75 km to rewelacja nie trzeba wogóle redukować przy wyprzedzaniu a w astrze to nawet do 3biegu trzeba było schodzić w lato i przywłączonej klimie a tu rewelacja ciągnie z każdego biegu aż miło i przy małym opciążeniu nawet przy 70km/h można jechać na 5tce i spokojnie przyśpieszać
ewidentnie brak 6 biegu albo powinne być dłuższe przełożenia bo silnik na 5tce zbyt wysoko się kręci a przez to i spalanie się podnosi
w porządku bardzo leciutko działa wspomaganie i przywiększych prędkościach mogło by się trochę sie u twardzić no ale to już w nowszych modelach pewnie jest z tym lepiej
wiadomo przednie słupki nie powtarzam się bo otym pisano już mnustwo ale przyzwyczaić się jakoś idzie do tego
tu jest bardzo dobrze choć to nie jest już nowoczesne auto ale jak dla mnie jest ok jest dość sporo schowków a podłokietnik orginalny da się wyregulować by wygodnie prowadzić i zmieniać biegi a do automatu to pewnie wogóle rewelacja ale ja jestem zadowolony klimatronikiem też się steruje przejrzyście i łatwo może tylko brak podziału na 2 strefy temp. ale to i tak jest ok.
wymieniłem termostat i filtr kabiny i nagrzewa się szybko a szyby jesienią nie parują klimatronik jednak jest wygodniejszy do manulanego sterowania
moim zdaniem jak na auto jak ja to nazywam \"pseudo 7 osobowe\" to rewelacja nawet w 3rzędzie można dla przeciętnej osoby wygodnie podróżować a i po bokach są jakby podłokietniki i miejsce na kubek do napojów więc sądzę że jest wystarczajco dobrze i super regulacja oparcia w dwóch fotelach w 2 rzędzie dobre dla podróży dziecka w foteliku, który już korzysta z trój punkowych pasów można odchylić całe oparcie z fotelikiem. I to praktycznie o taki sam kąt jak grand sceniku a to wkońcu inna epoka produkcji auta.
jak na ten wiek auta to rewelacja może trafił mi sie taki egzemplarz bo narazie nic nie skrzypi itp. tylko przy pow. 120km zabadzo słychać silnik ale to poprostu brak 6tki oczym pisałem
no cóż nie ma nic darmo jak jest dynamicznie to i spalanie też dynamicznie przy gazie w brc to miasto nawet przy spokojnej jeździe w w-wie wychodzi 11-12litrów lpg w trasie mniej i ok. 9litrów przy prędkościach 120-140km/h ale to wkońcu minivan i swoje masa i opory powietrza robią
tu w końcu to opel i to samo co astra 2 więc części i zamenników masa, więc komfort jazdy jest dobry albo może trochę mogłby być wygodniesze siedzenia z przodu ale to też chyba nie tylko moje zdanie a koszty jazdy na gazie są do przyjęcia zwłaszcza jak można jechać nawet w 7 osób
narazie jest ok może tylko ten termostat raz się zaciął a tak jest spoko
2 miesiące mam go więc za krótko by się wypowiadać

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]