Ocena kierowcy - Opel Zafira A

Opel Zafira A 2.0 DTI 16V 101KM 74kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Inne : przestrzeń
Silnik : awaria pompy wtryskowej
Inne : klimatyzacja
Jeżdżę tym autem prawie 2lata, zanim kupiłem zafirę przetestowałem kilka innych vanów, jednak zafira wygrała. Auto bardzo pakowne(dla mojej 6os.rodziny idealne)nikt nie narzeka na brak miejsca i przy rozłożonym 1dod. siedzeniu jest jeszcze pół bagażnika, silnik diesla o mocy 101KM (jak dla mnie) w zupełnosci wystarcza, koszty eksploatacji na przyzwoitym poziomie(chyba, że komuś padnie pompa wtryskowa:( wydatek rzędu 3tys.), w mieście łatwo się parkuje(krótki przód, duze boczne lusterka)
jak na 101 koników całkiem żwawy silniczek, wystarczający do tego auta(82-konny trochę za słaby)
czasami trochę haczy - szczególnie zimą jak jest ujemna temperatura, przydałby się 6 bieg, ale ogólnie w porzadku
zafirka przyjemnie się prowadzi i pomimo tego, że jest dosć wysoka nie przechyla się za bardzo na zakrętach
widoczność do przodu świetna, ale na zakrętach przeszkadzają słupki boczne
trochę za mały schowek przed siedzeniem pasażera, przy rozłożonych dod. siedzeniach nie ma gdzie podziać rolety bagażnika poza tym wszystko jest na swoim miejscu, a sterowanie radiem przy kierownicy bardzo pomaga w czasie jazdy
wystarczające, klima (chociaż manualna) latem daje radę
bardzo dużo miejsca i dla kierowcy i dla pasażerów drugiego rzędu siedzeń, 2 dod. siedzenia idealne dla dzieci - dla dorosłych raczej na krótkie przejażdżki
mogłoby być lepsze, ale tragedii nie ma nawet przy wiekszych prędkościach da się posłuchać radia;)
zużycie paliwa w mieście 8l/100km na trasie zapakowany 6os.+walizki+box na dachu 6,5l/100km, dużo zależy też od ciężkości nogi kierowcy, jeżeli chodzi o naprawy to zalezy co się zepsuje - mi padła pompa wtryskowa koszt ok.3tys., chłodnica klimatyzacji nowa koszt ok.500zł,
nowe z salonu z przyzwoitym silnikiem i wyposażeniem dość drogie 80-90tys., używane można kupić za ok.20tys.
czasem przepali się żarówka od świateł mijania
przy 164tys. padła pompa wtryskowa (w modelu z tym silnikiem podobno zdarza się to dość często), przy 175tys. wymiana chłodnicy klimatyzacji

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DTI 16V 101KM 74kW [l/100km]

7,3