Opel Zafira A - Oceń swoje auto

lista silników Opel Zafira A

Oceny Opel Zafira A

2% gorzej niż w segmencie Minivany (4,15)

dodano 09.08.2004 17:25:16 przez

Sprzedałem 8 letnią Omegę (290 tys. przebiegu)i przesiadłem się do nowej Zafiry. Mam wrażenie, że przesiadłem się na stare taczki. Wszystko skrzypi, wali, buja na zakrętach i przy silnym wietrze. Ciągle coś się psuje. Pojemność bagażnika wynika z jego objętości ale jak się rozsypią zakupy w bagażniku to przy otwieraniu klapy wszystko masz na butach. Reasumując to zwykła astra ale z dodatkiem marketingu. W rzeczywistości nie oferuje więcej miejsca od przeciętnego kombi

dodano 02.04.2009 14:55:55 przez

przeciętny samochód, z beznadziejnymi osiągami (do setki w ponad 17 sekund), duża przestrzeń to jedyny solidny plus. sprzedaję go z dwóch zasadniczych powodów: jest awaryjny, po drugie osiągi ma dużo gorsze niż polonez (mój pierwszy samochód, który notabene sie nie psuł). wyprzedzanie tira to koszmar, pod małe wzniesienie lub pod wiatr to już harakiry. spalanie w mieście na dojazdach do pracy (7 km w jedną stronę) w zimę sięgnęło 9 litrów - gdzie tu oszczędność?

dodano 08.11.2012 12:50:19 przez

Przeciętne auto, o przeciętnych wlasnosciach jezdnych, ze slabym ale raczej malo problematycznym sielnikiem, przecietnym wnetrzem i sredniousterkowe. Jazda tym autem meczy gdy trzeba machac nieprecyzyjnym lewarkiem, ciezko chodzaca skrzynia, gdy sie wciska gaz a zaledwie 101 koni nie ma silly by w miare dynamicznie rozpadzic auto.. Nalezy jednak pochwalić za przestrzeń, mozliwosci zaladunkowe i mozliwosci w miare wygodnego podrozowania, dobrej widocznosci.

dodano 26.01.2014 13:10:30 przez

Auto duże, nie długie tylko duże i pakowne. Niestety bardzo słabo wyciszone. Krótkie biegi sprawiają, że obrotomierz przez większość czasu wskazuje ponad 3000 obr./min. Komfort jazdy w trasie poniżej przeciętnej. Jeżeli miałby służyć do przemieszczania się poza miastem to raczej w stylu emeryta, bo szybsza jazda generuje zbyt wiele hałasu. W mieście OK. Jedyne co ratuje mój egzemplarz w trasie to tempomat - bez tego chyba bym jeździł w trasę Astrą.

dodano 18.11.2005 09:11:04 przez

Kupiłem Zafirę po raz drugi a to o czymś mówi. Zarówno pierwsza jak i druga wyposażona w benzynowy silnik 1,8 . Pierwsza (rocznik 1999) miała 115 koni druga (rocznik 2004) ma 125 koni ale mogłoby być więcej. Dobre solidne auto. Zafirami (ja, żona i czwórka dzieci) spędziliśmy urlopy na Słowacji i Węgrzech. Dotarliśmy do Rzymu na pogrzeb Jana Pawla II. Kilkakrotnie wyjeżdżaliśmy do Zakopanego (mieszkamy nad Bałtykiem) i nigdy nic nie zawiodło.

dodano 10.12.2009 14:54:09 przez

Duża przestrzeń, trzeszczące uchwtyty od zamykania drzwi (jak z chińskiej zabawki plastik, powariowali czy co), brak osiągów. Apetyt na paliwo umiarkowany, ale nie powalający na kolana. Zdecydowanie dla osób oczekujących przestrzeni, siedzenia troche jak w autobusie a którzy zupełnie nie interesuja sie wyprzedzaniem. Dojechać sie dojedzie. Ale wiem jedno - chcę go sprzedać, bo po prostu mnie zawiódł zarówno model jak i marka.

dodano 30.09.2009 21:48:12 przez

Samochód w tym segmencie to dobry wybór dość długo wybierałem a wybór był trudny wybierałem z pośród całej rodziny (seat alehambra ,ford galaxy,ww szaran) oraz reno scenic i padło właśnie na zafirę z przyczyn ekonomicznych w/w auta to kilka set złotych więcej ,w ciągu kilku sekund z rodzinnego kombi można zrobić mini Vana nie kombinując wiele ekonomiczny silnik i trwała karoseria to atuty które zdecydowały o mim wyborze

dodano 14.12.2004 13:03:11 przez

Przy jeździe normalnej b. duża stabilność i świetne trzymanie się drogi, po właczeniu "S" przycisku sporta ogromna dawka andrenaliny - trzeba uważac - 147 KM i duży moment obrotowy jak w DISLU!. Fakt że trochę skrzypi i nie ma miękkich siedzeń jak w limuzynie. Zużycie paliwa zależy od stylu jazdy - od 7,7 - 14 l/100km. Daje duże poczucie bezpieczeństwa. Automatyczna skrzynia biegów podnosi komfort jazdy miejskiej.

dodano 24.02.2006 09:13:29 przez

Marzyłem o Zafirze od kiedy ją zobaczyłem na folderach reklamowych...i jeśli mogłem sobie na nią pozwolić kupiłej ją bez zastanawiania się...przejechałem w ciągu 2 lat ponad 150 tys km...auto serwizuję tylko w ASO...koszty nie są powalające, części..hmm..każdy życzyłby sobie tańszych...ale i tak są do przyjecia...przyznaje oceną dobrą... Chętnie wymienię się doświadczeniami z innymi użytkownikami Zafir...pozdro

dodano 06.01.2012 20:20:13 przez

Auto jest za dobre żeby miało tylko koło 4,00, zasługuje na średnią ocenę conajmniej 4,50. Jest niezawodne przynajmniej mój egzemplarz, przestronne i nie tak brzydkie jak niektóre Ople. Tylko jakby paliła troche mniej to Zafira byłaby autem doskonałym. Tylko jak każde dobre używane auto nie może być uszkodzone, bo się wszystko potem posypie wiem to z autopsjii kiedy miałem Audi A4. Polecam Zafirke

Demonstracyjny Nissan 370Z Coupe PLATINIUM

Demonstracyjny Nissan 370Z Coupe PLATINIUM

Rocznik: 2014. Przebieg: 100 km. Silnik: 3.7 328KM, benzynowy.

Demonstracyjny Suzuki Splash 1,0 CLUB

Demonstracyjny Suzuki Splash 1,0 CLUB

Rocznik: 2013. Przebieg: 900 km. Silnik: 1.0 68KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Opel Zafira, oglądali także

Dowiedz się więcej o Opel Zafira

Przeczytaj o Opel Zafira

Związki rodzinne
Związki rodzinne Pierwsza generacja tego modelu okazała się prawdziwym przebojem Opla. Następca ma duże szanse na powtórzenie tego sukcesu.

Opel Zafira A 412