Opel Zafira B 1.8 ECOTEC 140KM od 2005 - Oceń swoje auto

B
1.8 ECOTEC 140KM od 2005

Ocena Opel Zafira B 1.8 ECOTEC 140KM od 2005

Opel Zafira B 1.8 ECOTEC 140KM od 2005

z przebiegiem 58 000 km, wyprodukowany w 2006 roku, manualna skrzynia biegów
~Robokop
dodał ocenę 12.02.2013 14:58:30, jeździ tym autem więcej niż pięć lat, poprzednie auto opel meriva

Samochód oceniam jako ok. Nigdy nie zawiódł w trasie .To jest najważniejsze. Wykonanie mogło by być trochę lepsze . Poza tym samochód na pewno rodzinny przestronny i wart zainteresowania. Prosta budowa .

Silnik głośny . Problemy z kołami zmiennych faz rozrządu. Męcząca jazda przy dużych prędkościach , duże spalanie.Brak temperatury silnika co prawda jest dostępna w komputerze ale podczas jazdy trzeba się skupić na drodze a nie gberać w systemie , duży minus.

Trochę haczy. Problem przy ruszaniu pod górę parę razy przypaliłem sprzęgło na wstecznym.

Zawieszenie twarde. Beznadziejne montowanie amortyzatorów, na plastikowe spinki porażka . Przez 60 000 km 2 razy wymieniałem amory.Jestem pierwszym właścicielem.

Widoczność ok jak na wana. Dla mnie bez problemu.

Ok. Wszystko na miejscu .

Parują małe szybki z przodu ale większość samochodów tak ma, poza tym bez zastrzeżeń

Miejsca wystarczająco. Tylne fotele 3 rzędu tylko i wyłącznie na krótkie trasy. Mało miejsca nie wygodnie no i co najgorsze brak bagażnika.

Zdecydowanie brak 6 biegu , silnik aby ciągnął musi pracować na wysokich obrotach trasa Chorwacja 140 km bardzo hałaśliwy silnik jest to związane z dużymi obrotami silnika a co za tym idzie spalanie 12 -13 litrów.

Na początku ok potem z czasem zaczęły dawać osobie znać koła zmiennych faz rozrządu i spalanie skoczyło do 13 l

Co do ceny przeciętnie przy zakupie nowego można wydać nawet 120 000 z dachem panoramicznym który kosztuje prawie 7000 zł.Duży spadek ceny po paru latach no ale niestety Opel nie należy do klasy premium. Obecnie przymierzałem się do Zafiry C ale ceny i sposób wykonania ma się nijak do Zofi B. Porażka. Zmieniłem markę a szkoda bo Zafira C powinna być skokiem technologicznym a zrobili niewygodne niepraktyczne i drogie w zakupie ...

Rdzewiejące progi pod uszczelką. Listwa tylnej klapy ozdobna wypływająca rdza.Szklany dach zimą masakra wszystko się trzęsie i strzela. Tandetne plastiki i wykończenie bagażnika powinno być z materiału .

Przy 15 000 km wymiana uszczelniaczy wałka rozrządu .Olej zalał silnik . Koła zmiennych faz rozrządu koszt 4000 zł Porażka . Amortyzatory 3 razy do wymiany .

Spalanie 1.8 ECOTEC 140KM od 2005

Pb [l/100km]

8,8

13,0

8,0

Co najbardziej zaskoczyło pozytywnie oceniającego?

Hamulce bardzo dobre.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wiarygodności ogladanego wpisu, napisz je w powyższym polu i kliknij na przycisk "Wyślij". Na pewno rozpatrzymy Twoją sugestię!

Oblicz koszty własnej jazdy 1.8 ECOTEC 140KM od 2005