Ocena kierowcy - Opel Zafira B

użytkownik , 11 lat temu
Silnik 2.0 turbo ECOTEC 200KM 147kW
Rok produkcji 2008
Opel Zafira B 2.0 turbo ECOTEC 200KM 147kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Cena zakupu dość wysoka ale auto jest warte swojej ceny. Jeżeli ktoś chce rodzinnego vana napewno będzie zadowolony. Złe opinie o tym aucie są tylko z ludzkiej GŁUPOTY!!!!!! Jeżeli ktoś jeździ po mieście lub robi do 30000 km rocznie po co kupuje diesla, chyba tylko po to żeby jeździć po serwisach z DPFem, kołem dwumasowym, EGRem wytryskami i innymi przypadłościami diesla. Ale wkońcu jak się zaoszczędzi na 100000 km te 3000 zł na paliwie to można wsadzić później 7 w dpf 2,5 w dwumase, i inne których cen nie znam.
Silnik 2.0 Turbo jest poprostu świetny. Bardzo dobrze radzi sobie z tym autem przy czym jest w miarę oszczędny jak na taką moc. Zero awarii i innych przykrych niespodzianek. Poczytałem trochę opinii jak kupowałem to auto szczególnie o dieslach i nie żałuje swojego wyboru.
Skrzynia bardzo precyzyjna i co najważniejsze ma 6 przełożeń bardzo dobrze zestopniowanych. Do miasta i na trasę idealna. Np przy 160 na autostradzie 3000 obrotów.
Jak to w vanie, dość miękko ale dla mnie to plus. Mam swoją zafirkę na 16 jak ktoś chce sportowca można założyć 17 czy 18
Ogólnie ok, zafira ma swoje gabaryty i trzeba troszkę przyzwyczajenia ale to van 7 osobowy nie może mieć wymiarów fita pandy
Wszystko na swoim miejscy, jedynie kierunki wymagają przyzwyczajenia
Kolejny plus dla benzyniaka ok 2km przejechane i ciepło w środku.
Przód super, bardzo wygodna pozycja za kierownicą, tył również super. Trzeci rząd siedzeń nie jest już tak komfortowy.
Jak na auto klasy średniej jest bardzo dobrze.
Ceny przeglądów są do zaakceptowania. W ASO około 1000-1200 zł. Poza napewno będzie taniej.
Większych napraw nie było poza oczywistymi klocki, tarcze itp. Na gwarancji wymienili termometr zewnętrzny zaczął wskazywać w zimę +30 C poza tym ok.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 turbo ECOTEC 200KM 147kW [l/100km]