Ocena kierowcy - Opel Zafira B

2zbyszek@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2006
Opel Zafira B 1.9 CDTI ECOTEC 120KM 88kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Dałbym 4,5 , ale takiej oceny tu nie ma. Producent mógłby pokusić się o lepsza jakość tapicerki iwiększą palete kolorów.Plastiki też mogłyby być lepsze.Brak schowków , zbyt małe kieszenie w drzwiach.W takim aucie czujnik cofania powinien byc w standardzie , oraz światła oświetlające podloże w drzwiach podczas wysiadania(pierdoły ale bardzo przydatne)
Jak na 120 km bdb pociągnołem pare razy nawet 205km/h wcale nie z wiatrem i nie z Giewontu ostatnio z boxem 500l nadachu z sześcioma osobami na Gierkówce 180 km/h
Bardzo dobrze zestawiona
Zero przechyłów zapomniałem co to poślizg.Trzeba pamietać jak w kazdym aucie o dobrych oponach i przy większych przebiegach okresowym (raz na kwartał) wywazeniu koł.
Uwaga na przód! Grube słopki przedniej szyby ograniczają widoczność w zakrętach.
Brak regulacji wys. podłokietnika dla kierowcy.
Jak wcześniej pisałem jeżdziłem w 6 osób i jest very, pod warunkiem że z tylu siedza osoby szczupłe mające ok.160 cm.
Na zimnym silniku jak zwykle disel jest trochę głosny ale to kwestia 10 min. i jest ok.
Sredie w cyklu mieszanym wyliczone przez komp. pokł.6,9l/100km, lekkiej nogi to ja nie mam-czyli ok.
Do tej ceny srednio 100000 za auto uwagi jw.
Jak w srwisie czegoś nie zpieprzą jest ok.
Na 54000 km w ciągu 15 m-cy nic sie nie dzieje czyli jest ok. daję 4 bo 5 mają tylko Rollsy.
Opel Zafira B