Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

Kama1304, 15 lat temu
Rok produkcji 1992
Peugeot 106 I 1.1 60KM 44kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo mało pali a silnik jest naprawdę niezły i bardzo dobrze jeździ się tym autem
Samochód świetny od pierwszej jazdy byłem nim zachwycony i jestem do tej pory.Jestem młodym kierowcą wciąż doskonale swoją technikę jazdy a nim doskonalenie przychodzi mi z duża przyjemnością.Utrzymanie nie jest drogie jak dla mnie to idealny dla początkujących kierowców.Przyspieszyć umie i to dobrze gorzej z maksymalną prędkością.Hmm choć wykończenie środka mogłoby być lepsze dla mnie osobiście nie przeszkadza i może być.Miejsca z przodu jest dość dużo ale już z tyłu trochę mniej. Nie wiem co można było by tu jeszcze o nim napisać...ale jeśli już coś to raczej jakiś pozytyw bo ten samochód jest naprawdę dobry.Jeśli ktoś miał zamiar go kupić a się waha to ja osobiście go polecam.
Silnik 1,1 dobrze się sprawuje. Samochód szybko się rozpędza, dopiero po prędkości 120-130km/h wygląda to już gorzej. Ale jak dla mnie nie sprawia to żadnego problemu bo chyba tylko raz jechałem nim 130 więcej nie potrzeba.
Skrzynia biegów bardzo dobrze chodzi oprócz blokowania się czasem biegu wstecznego. Musze wtedy wrzucić na jedynkę lub czasem nawet ruszyć do przodu dopiero wtedy mogę wrzucić wsteczny. Taka sytuacja zdarza się czasem i tylko w przypadkach gdy rozpoczynam jazdę i samochód jest jeszcze \"zimny\".Ale to częsty przypadek nie tylko w tym samochodzie. Ogólnie b.dobrze się sprawuje
Jak dla mnie świetnie się jeździ tym samochodem.Nie wiem co on takiego ma w sobie.Nawet nie mam słów jak to dokładnie określić
Widoczność jest doskonała. Chyba mogę zobaczyć wszystko co jest dookoła mojego samochodu
Latem wieje od razu zimne lub ciepłe powietrze, zależy jak ustawie.Zimą już po kilku minutach będzie wiać gorące powietrze i bardzo dobrze ogrzewa malutki samochodzik.Ogólnie rzecz biorąc podczas jazdy w sekundę mogę zmienić nawiew z zimnego na naprawdę ciepły.Właśnie to zdziwiło mojego znajomego który nie spodziewał się, że tak szybko przechodzi z zimnego na ciepłe i na odwrót.
Samochód jest 5 osobowy.Z przodu jest dużo miejsca i można wygodnie siedzieć.Z tyłu jak siedzą 2 osoby też jest dość wygodnie ale jak 3 to już jest trochę ciasno.
W środku za bardzo silnika nie słychać za to od zewnątrz jest już głośniej
Co do cen przeglądów i napraw nie mogę nic konkretnego powiedzieć bo od krótkiego czasu go użytkuje. Natomiast ze spalania jestem naprawdę zadowolony. Jeżdżąc ekonomicznie bardzo mało spala w trasie i w mieście też nie za wiele.Znajomi bardzo często rozmawiają ze mną o jakiś wyjazdach lub czymś w tym rodzaju bo tym samochodem naprawdę się opłaca.Nawet z 5 pasażerów nie pali dużo
Samochód nie jest drogi w utrzymaniu też nie a jest świetnym małym autkiem.
Mogę powiedzieć że silniczek od wycieraczek przednich trochę się popsuł, ponieważ na 2 i 3 trybie wycieraczki chodzą tak samo a powinno być ze ta 2 chodzą z przerwa a one ciągle wycierają tak jak na 3
Nie miałem żadnych poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 60KM 44kW [l/100km]

6,2