Ocena kierowcy - Peugeot 106 I

Silnik 1.4 D 50KM 37kW
Rok produkcji 1993
Peugeot 106 I 1.4 D 50KM 37kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Karoseria : OCYNK OCYNK
Karoseria : ocynk idealna na lata długie lata !!!! ogrony plus
Silnik : za słaby auto 5D ŻÓŁW na 4 kołach ! ciężko coś wyprzedzić
Inne
ogromny plus to ocynk na aucie dzieki czemu niebite 106 rdza sie nie ima nigdzie!!! minus to koszt napraw i czesci i awaryjność wkurzajaych drobiazgów na uwage zasługuje fatk ze w mojej 106 to co bylo robione raz dobrze trzyzm sie i juz sie nie odzywa, poprostu poprzedni dziadek o moje autko niedbał i tyle. wada podwieszanye koło zapasowe przy zmianie w nocy maskara sam doswiadczyłem zawalona blotem sróba niechce sie odkrecic c dobija człowieka i brudzi kosz w bagazniku to duzu plus u innych marek. warto zainewstowac w mocniejszy akumutator iz standard.
śilnik troche zasłaby przydala by sie turbina w nim, ale za to bardzo mało pali co przekłada sie na koszty nie polecam oleju jadalnego bo pompe lukasa szlag trafia. trzeba pilnowac terminów i zmienac regulanie olej i filtry. ale nie maproblemu za to z gorszym i lepszym paliwem jedzi na wszystkim co znajdziecie na stacjach. silnik lubi wysze obroty na niskich niebardzo chce mu sie pracowac
bez zarzutu ale olej trzeba zmieniać, wada to ciegba do skrzyni które musialem grub posmarowac bo sie blokalwy na kolankach.
wszytkow pożadku ale przy wiekszych predkosciach około 100km/ godz trzeba byc ostrożnym, dosc dobrze trzyma sie nawierzchni ale jako małe autko niepolecam predkosci powyzej 120km/godzine dobrze jedzie po błocie i łąkach polnych drogach i wodzie , łatwo i szybko zakrecani potrzebuje duzo miejsca łatwo sie parkuje nim.
idealna duze szyby i lusterka ale trzeba wkleic lusterka na martwy punkt bo bywa niebezpiecznie i łatwiej sie parkuje potem
dobra
trzeba troche czasu by wszystko zaszło z szyb, czybciej zchodzi para z szyby na przeciw pasazera niz kierowcy co mnie wkurza , pozatym na 3 biegu buczy wentylator dos strasznie i głośno, ale jak sie rozgrzeje to mozna jechac w zimie w podkoszulce,kiepskie filtry powierza dos szybko trafia je cos i drobiny pchaj sie do srodka. co poparkowaniu w lesie daje przy uruchomienu chmare nasionek i igieł w srodku
mam 188cm wzrostu i waze 100kg z przodu jest dobrze z tyłu kiepsko ale da sie przezyc , mały bagaznik, brak schowków co utrudnia upychanie w bagazniku podrecznych glamotów, gasnice ma pod siedzeniem reszta sie ala po bagazniku
to deasel wiec go słychac ale to duzy minus mogło byc ciszej duzo ciszej cieko sie gada przez telefon w czasie jazdy dzwiek przyjemy szybki stukto deasla
idalenie co do ilosci paliwa zjadanego na drodze co d ceny czesci to tragednia !!!! te podobne czesci do forda kosztuja 50% taniej !!! pozatym trzeba czekac 1-2 dni na przysłke bo to rzadkie autko szczegłnie jak ma jak moj 5 dzwi. za zurzycie paliwa 5 za koszty czesci 2 !
za pare złotych można bujać sie i jesdzie sobie ale trzeba pilnowac czesci i płynów ogólnie uwazam ze nie jest zle dobra do miasta i w trase ale nie zadługa, auto godne polecenia komus mlodemu na codzienne tłuczenie jak auto rodzinne troche gorzej ale ujdzie
ogrona ilosc drobiazgów siadła mi: - lampki podswietlenia tablicy - czujniki silnika - podswietlenie pulpitu - uszczelka bagaznika - uchwyt fotela kierowcy - zamek bagaznika - spryskiwacze szyb - wymiana zarówek postojowych to masakra -blokowanie sie zegara - linka predkosciomierza zerwana - centralny zamek padł - amortyzatory 4x - uszczelka pod głowicą - uszczela pod osłona klawaitury - wydech cały nowy - alternator - półosie obie - rozrząd 2x - łożyska 4x - klocki i szczeki juz 2x we wszystkich kołach - siłowniki hamulców - wada konstrukcyjna lapm tylnich powodujeze kusz pch asie do środka i trzeba je czyscic. - obecnie pali olej wiec postawilem go na mały remont silnika (rozzrząd znowu, pompa wodna przy okazj, uszczelak pod głowicą, oczywiscie pierscienie wszystkie moze panewki jeszcze nie wiem)
auto nigdy nie staneło na drodze, duzo na trasie poznan -warszawa- lublin z rodzina wczesniej słuzyłomi jako autko studenta codzienie dojerdzałem nim na uczelnie i zawsze odpaliło nawet przy -28stopniach C !!!! kiedy staneła łada niwa ojca i ford sierra mamy moj peugeot pojechał bez wiekszych problemów wiekszych chodz wymagał to odrobiny cierpliwosci i oczywiscie dolewki do paliwa odpowiedniej substancji

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D 50KM 37kW [l/100km]

6,1