Ocena kierowcy - Peugeot 106 II

bart, 18 lat temu
Silnik 1.1 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2003
Peugeot 106 II 1.1 i 60KM 44kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
dla moich celów super wozik: ma parę jak się depnie (60 KM w mieście wystarcza), koleżanki i koledzy mieszczą się, a i tak najczęściej jeżdzę sam lub +1; bagażnik na miasto, nawet na świąteczne zakupy super; dynamiczny, wszędzie się wciśnie; ma nawet charakter z wyglądu (wersja quicksilver, wygląd z pazurem :]). Ale szukałem go ze trzy miesiące i uparłem się na tego, wygoda (szyber, dobre CD), zachowuje sie jak większy, dużo miejsca z przodu, także na romantyczne i ekscytujące chwile z ukochaną. Dla mnie bomba, najładniejszy na rynku - ale zaznaczam, że jestem nikłej postury (ukochana także)
elastyczność bardzo dobra, wypróbowany na długich trasach i przyśpiesza bardzo ładnie (60KM na tak mały wozik jest ok); zdziwiło mnie, ze wóz z 2003 r. po nocy spędzonej na dworze przy -5 chwilę się zastanawiał zanim zapalił
wsteczny to już legenda, wchodzi, ale czasem trzeba go przekonywać; dwójka przy redukcji biegów cieżko wchodzi, precyzja biegów nie najlepsza
jak na tak mały samochodzik rewelka; krótki, nbiski i szeroki, jedzie jak gokard, także w przedziale 150-160 płynie jak przyklejony; 110 się w nim nie czuje, zachowuje sie jak duży samochód. Bardzo fajny.
mimo, że nisko siedzisz (co jest bardzo przyjmne), to widoczność taka, że czasami można zapomnieć otworzyć drzwi wysiadając, bo wydaje się, że człowiek już jest na zewnatrz
dla mnie ekstra, bo marnę od samego oddychania w zimie, a on się bardzo szybko nagrzewa i z dmuchawy wieje tropikiem; dla niektóryh może być za ciepło, na szczęście ma też funkcję (wiej zimnym); w lecie szyberdach jest świetny!
przy budzącym rozbawienie wzroście (poniżej 160) i równie dowcipnej wadze, mieszczę się wszędzie, wlącznie w nocowaniem na długich trasach. Jak w każdym małym wozie, lepiej nie proponować rosłemu facetowi miejsca z tyłu. Badażnić jest bardzo pojemny, jak na taki mały wozik, a po złożeniu siedzień udało sie przeprowadzić koleżankę (bez mebli) do skandynawii
mam dobre głośniki, więc nie zwracam uwagę, powyżej 150 zaczyna szumieć :)
naprawdy i przeglądy w serwisach autoryzowanych piekielnie drogie, zużycie paliwa większe niż się spodziewałem, 35 litrów w zbiorniku starcza na 500 km po mieście, choć podobno mam ciężką nogę (w życiu!). Powinien być oszczędniejszy, w koncu to model z 2003 roku.
dla mnie bardzo dobra, 2003 (marzec), kupiony w 2005 (sierpień), książka serwisowa, ściągnięty z holandii po stłuczce (wymiana refkeltora, zderzaka z przrodu i bocznego błotnika, rama i zawieszenie w całości), CD, szyber-dach - z naprawą i transportem 20 000 (koszty rejestracji są mało ekonomiczne, ale to niezależne od samochodu).
jest młody, ma zdrowy organizm i jak się go karmi zgodnie z ksiażką gwarancyjną, nie zawodzi (olej, benzyna 95, czasem 98, ale tylko sprawdzone stacje). Raz przymarzło mu okno i nie chciało sie otworzyć w zimie. Wytrzymałm 1500 km bez odpoczynku w ostrych warunkach (silnik gorący jak cholera, a na karoserii lód od mgły). I tak kilka razy. Zero strachu o awarię, ale jak piszę, młody jeszcze jest.
Umówmy się: w tym wieku nie ma o tym mowy. to nie polonez.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 60KM 44kW [l/100km]

6,6