Ocena kierowcy - Peugeot 107 Hatchback 5d

Silnik 1.0 12V 68KM 50kW
Rok produkcji 2006
Peugeot 107 Hatchback 5d 1.0 12V 68KM 50kW 2005-2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : cieknące uszczelki drzwi
Przeniesienie napędu : rozsypało się sprzęgło
Inne
Piszę tą ocenę z perspektywy 4 lat użytkowania auta które kupiłem jako nowe. To jest tanie auto więc nie należy się spodziewać komfortu a\'la mercedes. Ogólnie jestem z auta bardzo zadowolony jednak nie jest ono pozbawione wad. Szczegóły w opisie.
Silnik niewątpliwie należy do wielkich plusów tego auta - w tak niewielkim i lekkim nadwoziu silniczek Toyoty sprawdza się wyśmienicie i sprawia że Peugocik należy do bardziej dynamicznych pchełek w ruchu miejskim i nie zginie na trasie. Jednocześnie charakteryzuje się bardzo niskim spalaniem. Nie do przecenienia też jest fakt iż jest w nim łańcuch rozrządu co sprawia że koszty serwisowe również są niewielkie
Skrzynia biegów nie jest taka precyzyjna jak byśmy chcieli ale dzięki zaletom silnika i doborowi długich przełożeń nie musimy zbyt często sięgać do lewarka zmiany biegów (na II biegu możemy ruszyć i jechać aż do 90 km/h)
Nie jest źle, choć auto jest dosyć twarde i podskakuje na nierównościach. Dużo dają w miarę duże 14 calowe koła.
Wielki minus za widoczność do tyłu, szczególnie w autach 3-drzwiowych (4-drzwiowe mają większe tylne okienka). Do przodu nie jest już tak źle ale szerokie słupki utrudniają nieco widoczność. Osoby o niskim wzroście mogą mieć problemy z widocznością do przodu. Wycieraczka tylnej szyby jest o wiele za krótka (już w salonie kazałem sobie wymienić na dłuższą)
Jest kilka banalnych rzeczy których brakuje, np. haczyka na wieszak (coś takiego jest nawet w seicento), automatycznego wyłączania świateł po wyłączeniu silnika, z górnej półeczki na tablicy rozdzielczej na zakrętach lub przy przyspieszaniu spadają rzeczy które tam położyliśmy (a wystarczyło jedno małe przetłoczenie/rancik....). To z detali które praktycznie nic nie kosztują. Natomiast pozostałe niedogodności wynikają z tego że zaoszczędzono na wyposażeniu żeby auto było tanie - brak wspomagania to prawdziwa tragedia dla kobiety, żeby opuścić szybę pasażera trzeba się przechylić do włącznika w prawych drzwiach (kierowca nie ma włącznika po swojej stronie!), aha....krawędź bagażnika jest absurdalnie wysoko
Również przeciętnie jeżeli nie ma klimy. Duża przednia szyba sprawia że latem wnętrze auta zamienia się w piekarnik
O dziwo jest bardzo dobrze. Na pewno kosztem bagażnika ale nie można odmówić projektantom że jakoś udało im się wygospodarować naprawdę dużo miejsca dla ludzi w środku. Z tyłu da się wytrzymać natomiast z przodu jest bardzo dobrze i jeżeli nie masz 2 m z kawałkiem to bez problemu się tam zmieścisz.
Hałas jest nieprawdopodobny - trudno uwierzyć że to auto zaprojektowano w XXI wieku.
W chwili gdy go kupowałem nie było lepszej oferty na rynku za niecałe 29 tysięcy dostałem nowe auto które ma całą masę plusów
Jest dobrze ale nie bezproblemowo - myślę tutaj o cieknących uszczelkach drzwi przez które dostawało się naprawdę dużo wody - usterka naprawiona w ramach gwarancji. Ponadto po 75 tysiącach tłumik ....najzwyczajniej odpadł.
Tutaj jedno ale bardzo duże rozczarowanie - przy 50 tys km rozsypało się sprzęgło!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 12V 68KM 50kW [l/100km]

6,2