Ocena kierowcy - Peugeot 2008 I SUV

romzem, 10 lat temu
Silnik 1.2 VTi 82KM 60kW
Rok produkcji 2013
Peugeot 2008 I SUV 1.2 VTi 82KM 60kW 2013-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Mały 1.2 ale spisuje się świetnie w mieście.
Karoseria : Reklamacja na spasowanie bagażnika i maski. To chyba największa wada jaką zauważyłem.
Przyjemne autko do codziennej miejskiej jazdy. Solidne wykonane wnętrze. Rozczarowało mnie jedynie spasowanie elementów nadwozia.
Silnik 1.2VTI na początku miałem wątpliwości. Samochód jednak jest dość lekki, dlatego do codziennej jazdy miejskiej jest świetny. Na trasie faktycznie odrobinę więcej mocy by się przydało.
Nie mam większych uwag. Może jedynie zbyt długie przełożenia. Nie jest to jednak wielki kłopot.
Wszyscy twierdzili że jazda będzie niewygodna z uwagi na podwyższone nadwozie. Jednak jest świetnie. Nie odczułem aby auto na krętych drogach prowadziło się niestabilnie (nawet przy nieco ostrzejszej jeździe)
Widoczność jest świetna. Siedzi się nieco wyżej niż w normalnej osobówce. Wpływa to na znacznie lepszą widoczność. Zawieszenie zachowuje się standardowo jak w każdym aucie tej wielkości. Najważniejsze że zachowany jest kompromis pracy zawieszenia (ani za miękki ani za twarde - w sam raz)
Sterowanie przyrządami jest poprawne. Rozczarowuje brak dedykowanych miejsc na kubki z kawą.
Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa jest bardzo wydajna.
Jestem wysoki, ale za kierownicą miejsca jest wystarczająco dużo. Inaczej sprawa się ma w drugim rzędzie. Niestety za fotelem kierowcy dla mnie jest zbyt ciasno.
Przeciętne. Mogło by być lepsze. Szczególnie przy większej prędkości zaczyna przeszkadzać.
Za wcześnie na to. Spalanie jest większe niż podaje producent. Jednak nie jestem delikatnym kierowcą więc nie było to dla mnie zaskoczeniem.
Dość drogi. Pewnie pojawią się większe rabaty jak się opatrzy. Na razie nowe auto które cieszy się ogromnym zainteresowaniem, więc i rabaty nie są oszałamiające.
Na razie ok. Zbyt mało jeszcze przejechałem. Sądząc jednak po starszym bracie "208" może być całkiem dobrze.
Gdybym miał ponownie wybrać to na dzień dzisiejszy byłby to ponownie 2008. Porównywałem wiele aut (Citroen C3 Picasso, Renault Capture, Ford B-max itp). Peugeot najbardziej mi się podoba.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 VTi 82KM 60kW [l/100km]

6,7