Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: 5 lat
Peugeot 206 Hatchback 1.1 60KM 44kW 2009-2010 - Oceń swoje auto
Inne
Samochodzik oceniam bardzo dobrze. Planowałem wymianę po 10 latach. Niewielki przebieg (dwa lata korzystałem równoczesnie z autka służbowego) i niewielka dotychczasowa awaryjność spowodowała, że chce jeszcze przez kilka lat cieszyc sie 206-tką.
Silniczek jest elastyczny, oszczędny i spisuje się bardzo dobrze.
Brakuje mi \"aksamitnego\" włączania biegów. Poza tym OK.
Autko jest zwrotne i dobrze trzyma sie jezdni.
Za szerokie tylne słupki. Poza tym OK. Nie widzę rożnicy na plus czy minus do innych popularnych autek.
Wszystkie przyciski intuicyjne czyli tam gdzie się ich spodziewamy. Ciekawe są siedzenia. Na trasie do Niemiec 1065 km robie tylko jeden postój na granicy. Nie potrzebuję wiecej. W żadnym innym samochodzie(pomijam z najwyższej półki bo nie jeżdziłem) muszę zrobić co najmniej 3-4 postoje.
Uważam, że są wystarczające.
Przestrzeń z przodu doskonała. Z tyłu trochę mało miejsca.
Na trasie przy rozważnej jeżdzie autko spala nie więcej niż 4,8 l. W mieście różnie. Zależy od stylu jazdy. Przy spokojnej ponad 6 litrów.
Na pewno 206-tka mogla by mieć lepsze choćby plastiki. Francuzi też dość mocno się cenią. Dlatego stosunek jakości do ceny oceniam na 3,5.
Nigdy nie wystąpiła żadna drobna usterka. Denerwujace są plastiki konsoli.
Awarie: 45 tys przebiegu awaria cewek zapłonowych, 91 tys przebiegu awaria pompy paliwa, Przyznam się szczeże, że kupiłem 206 z uwagi na wyjątkowy urok. Bazując na opinii innych spodziewałem się lawiny usterek. Autko ma 10 lat i 95 tys przebiegu. koledzy przy bardziej cenionych markach mieli powazniejsze klopoty. Wszystkie pozostałe części (poza paskiem rozrządu i hamulcami)są oryginalne. Łącznie z łożyskami i akumulatorem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 60KM 44kW [l/100km]

5,6