Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

chyl_marcin@wp.pl, 18 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Peugeot 206 Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2006 - Oceń swoje auto
Francuzi zawsze słyneli z solidnych diesli. Ten taki bez wątpienia jest. Zawsze był serwisowany w jednym, rewelacyjnym serwisie. Układ jezdny niestety słaby-pod względem wytrzymałości. Autko prowadzi się b.dobrze, zwłaszcza na śliskiej jezdni.Trzeba nie lada zdolności, by nim wpasć w poślizg. Zaczyna niestety korodować tylna klapa bagażnika. Ogólnie jestem zadowolony i nie spodziwałem się, że tyle pojeździ. I jeszcze chyba będzie długo jeżdził, bo go na razie nie sprzedam.
jak na swój przebieg zachowuje się jak nowy. nigdy nie było problemów, nawet zimą. jeszcze na gwarancji miał wymienioną uszczelkę pod głowicą, ale o tym prawie zapomniałem. troszkę klekocze gdy zimny, ale do masy auta wystarczająca moc
nigdy nie miała awarii, chociaż od przebiegu 100000 ma problemy z wbiciem wstecznego (czasami)
sam komfort bez zastrzezeń, ale wytrzymałość na polskich drogach niestety słaba. wymienione już 3 razy amortyzatory, wszystkie końcówki, stabilizatory, łożyska amortyzatorów itd. nie wymienione łożyska kół- chyba są niezniszczalne!
duża szyba z przodu, tylko po co tak szeroki słupek z boku? z tyłu nie za wielka, w tym roczniku dodatkowo zaslonieta wielkimi zagłówkami tylnych foteli.
jak we francuzach-wszystko na swoim miejscu i pod ręką
szybki moment się odparowują, gorzej z ogrzewaniem. trzeba dbać o czystość filtra kabinowego
jak na mały samochód całkiem przyzwoicie. podróż przebiega wygodnie, nawet na tylnych fotelach. za to bagażnik-tragedia!!! niestety coś kosztem czegoś
mogli by bardziej się postarać, jednak to diesel i to starszej generacji, uciążliwy zwłaszcza przy dłuższej jeździe
oczywiście zależy od sposobu jazdy, chociaż do wyczynu te silnik się nie nadaje. nie daje się też zbytnio forsować-broni się i tyle. zużywa przeciętnie, ale co godne podkreślenia, zużycie nie wzrasta tak drastycznie przy miejskiej jeździe
Myślę, że warto zaryzykować. Chociaż słyszałem już opinie, że te następne tak wytrzymałe nie są. Mój produkowany był jeszcze we Francji, te dzisiaj produkują Węgrzy. Wybór należy do Ciebie.
powyłaziło kilka kwiatków. awarie zamków drzwi tylnych, awaria obrotomierza silnika, prędkościomierza, przeciek na styku skrzyni biegów i silnika (przy tym przebiegu to już chyba może)
NIGDY NIE STAŁ NA AWARYJNYCH - UWIERZYCIE?

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

5,2