Ocena kierowcy - Peugeot 206 Hatchback

NitroGT, 7 lat temu
Silnik 1.1 i 60KM 44kW
Rok produkcji 2000
Peugeot 206 Hatchback 1.1 i 60KM 44kW 1998-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo bardzo małej pojemności jest wyjątkowo ekonomiczny i elastyczny. Jednak wybierając ten model jeszcze raz zdecydowałbym się na 1.4 lub 1.6HDI.
Inne : Centralny zamek
Przeniesienie napędu : Przegub
Generalnie auto szczerze polecam do ruchu miejskiego. Wszędzie się zmieści, dynamika przy niskich prędkościach jest wystarczająca, ponadto części bardzo tanie i szeroko dostępne.
Silnik mimo małej pojemności do miasta bardzo dobry. Dynamika wystarczająca przy prędkościach miejskich do 60km/h. Żywotność i brak awarii pozytywnie mnie zaskoczyły w tym modelu.
Zakres biegów szeroki, przy pojemności 1,1 jest bardzo elastyczna. Niestety, synchronizacja przełożeń w tym modelu to nieporozumienie. Wrzucanie 1 i wstecznego wymaga nieco cierpliwości - po rozeznaniu się w temacie nie jest to odosobniony przypadek i auta wyjeżdżając z salonu już na to cierpiały.
Zawieszenie miękkie co dobrze tłumi dziurawe miejskie drogi i najazdy na studzienki. U mnie problem z tylną belką jeszcze nie wystąpił, ale jestem świadom tego defektu modelowej 206.
Mało "martwych pól" podczas prowadzenia, duża szuba przednia. Ponadto jako hatchback wyraźnie widać sytuację za pojazdem.
Przy wzroście 185cm obawiałem się o miejsce w aucie, ale ku mojemu zdziwieniu przednie miejsca gwarantują dużo przestrzeni dla kierowcy i pasażera. Tylne miejsca ciasne, ale w aucie tej klasy (
Auto przy mrozach -10'C potrzebuje do przejechania około 4km w mieście, aby nagrzać wnętrze do temperatury ~15'C co jak dla mnie jest bardzo dobrym wynikiem.
Ze względu na gabaryty auta i linię budżetową modelu jako typowy mieszczuch raczej nie tłumi hałasów z zewnątrz. Natomiast praca silnika nie jest wyraźnie słyszalna wewnątrz pojazdu.
Przyzwoite spalanie, tanie części i jeszcze tańszy serwis sprawiają, iż auto w utrzymaniu jest wyjątkowo ekonomiczne.
W tym przedziale cenowym (4-8k) trudno znaleźć zdecydowanie lepszą propozycję do miasta. Wymiary i koszty utrzymania to największy plus tego "mieszczucha".
Najczęściej jest to zacinający się centralny zamek z pilota.
Obawiam się zmory belki tylnego zawieszenia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 i 60KM 44kW [l/100km]

6,7