Ocena kierowcy - Peugeot 207 CC

JCB, 12 lat temu
Silnik 1.6 VTi 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 207 CC 1.6 VTi 120KM 88kW od 2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Spodziewałem się podsterowności i małej precyzji prowadzenia. Z dachem czy bez samochód prowadzi się pewnie. W sumie silnik też może urzec, w fotel nie wciska, w sumie nawet nie czuć, że przyspiesza, ale wskazówka prędkościomierza rośnie w sensownym tempie.
Układ elektryczny : Przepalające się żarówki. Jak w każdym pojeździe.
Silnik : Awaria pompy wody, potem zerwany pasek osprzętu.
Układ hamulcowy : Padł czujnik prędkości koła - co skutkowało awarią ABS.
Dobrze przemyślałem decyzję o zakupie. Szukałem małego, w miarę nowego cabrio, którym będę się mógł poruszać również zimą. Nadwozie jest bardzo kobiece, ja jestem facetem, więc dobrana z nas para.
Łańcuch trochę hałasuje na zimnym silniku i czasami pływają obroty, ale po zagrzaniu dobra kultura pracy. Osiągi średnie (ze względu na masę), ale bardzo dobra elastyczność na V biegu.
Przełożenia skrzyni prawidłowe, ale daleko jej do precyzji. Wrzucanie biegu to jak mieszanie w garnku z bigosem.
Z dachem czy bez samochód prowadzi się pewnie. Zawieszenie dobrze wybiera nierówności, jest w miarę komfortowe, ale przy tym samochód stabilnie pokonuje zakręty.
Widoczność do przodu średnia (szerokie słupki i opadająca linia maski), na boki i do tyłu bardzo dobrze. Duży plus za duże lusterko wsteczne.
Wszystko jest pod ręką. Sterowanie komputera i radia przy kierownicy. Pokrętła w intuicyjnym miejscu. Utrudniony dostęp do pasów bezpieczeństwa, ale to w sumie coupe.
Wnętrze dość długo się nagrzewa i szyby czasami parują. Ale po włączeniu klimy w sumie problem znika.
Samochód kupiłem z przeznaczeniem 1-, 2-osobowym i jako taki sprawuje się świetnie. Tylna kanapa to prowizorka, kto tam się zmieści? Z przodu rosłe osoby też nie będą rozpieszczone. Ale jak na to nadwozie i klasę to jest dobrze.
Dach skrzypi jak wrota do Hogwarthu. Ale po za tym mankamentem to można podróżować komfortowo. Uszczelki dach/drzwi świszczą powyżej 130km/h... nawet bardzo. W wersji cabrio bardzo głośno w środku, odgłosy otoczenia donośne... duży plus :)
Ze względu na dużą masę szału nie ma. Samochód spala 8,3 l/100km. Przeglądy w autoryzowanym serwisie dostępne cenowo, ale bardzo niska jakość usług.
W tej kategorii cenowej nie ma podobnego samochodu, który by spełnił tyle z moich oczekiwań. Dobre wyposażenie podstawowe, niezły zestaw audio, dobre materiały w środku (poza konsolą środkową - chyba z lanosa wyciągnięta). Wygodne wnętrze dla 2 standardowych osób. Ocena o 1 pkt w dół za częste awarie.
Na razie nic się nie dzieje. Oby tak dalej.
Przez pół roku samochód odwiedził kilkukrotnie warsztat: 1. Zbieżność + wymiana czujnika prędkości koła, 2. Piszczenie z paska osprzętu. 3. Wymiana pompy wody. 4. Wymiana zerwanego paska wielorowkowego. Komputer pokładowy wariuje - sam się resetuje. Ceny części zamiennych tragedia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTi 120KM 88kW [l/100km]

Usterki Peugeot 207