Ocena kierowcy - Peugeot 207 SW

sokrates10, 9 lat temu
Silnik 1.6 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2009
Peugeot 207 SW 1.6 HDi 90KM 66kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Autko bardzo fajne dla 3 osobowej rodziny jaką prezentuję. Dużo możliwości aranżacyjnych w jego wnętrzu. Najbardziej mnie urzekło składanie tylnych siedzeń, które po złożeniu tworzą z bagażnikiem płaską podłogę. Silnik w miarę dynamiczny, ale jego niedostatki mocy przyćmiewają niskie koszty eksploatacji.
Silnik elastyczny, oszczędny o wysokiej kulturze pracy. No niestety w moim przypadku (a miałem samochód uszkodzony tzn. wystrzelone poduchy ale chłodnice i reflektory ok) raz na jakiś czas pojawia się komunikat że jest filtr cząstek stałych zapełniony i się wyłącza silnik. Nie potrafią tego zdiagnozować, ale cóż zrobić. Trzeba wtedy dwa do trzech razy przekręcić kluczyk i znowu 1000 km można jechać bez zająknięcia. Dzieje mi się tak jak za wolno, mułowato jeżdżę - trzeba po prostu trzymać skurczybyka na wysokich obrotach.
Biegi wchodzą bez problemu, lekko i przyjemnie. Wsteczny również, chociaż czasami trzeba powtórzyć operację wrzucenia tego biegu.
Auto bardzo dobrze trzyma się drogi. kierownica reaguje odpowiednio na żądania kierowcy. Wspomaganie progresywne powoduje, że w mieście kręci się jedną ręką a podczas normalnej jazdy odpowiednio wyczuwalny opór.
Fotele fajnie trzymają, ale jest trochę wąski w całości. Nie jestem dzięki Bogu potężną osobą, ale nie wyobrażam sobie dwóch otyłych osób na przednich siedzeniach.
Zimą długo się nagrzewa. jeździłem z kolegą BMW 3 i tam ogrzewanie zaczynało działać już po kilkudziesięciu minutach. Ogólnie jest OK.
Jak na tak małe autko silniczek pracuje bardzo cicho. Dodatkowo jak wymieniałem głośniki w przednich drzwiach to je wyciszyłem i to naprawdę dużo dało.
Jest baaardzo oszczędny.
Antypoluyion faulty system - ten błąd, o którym wspomniałem już wcześniej. Jest uciążliwy i może być niebezpieczny, gdy się na przykład wyprzedałoby a silnik nagle odmawia posłuszeństwa.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 90KM 66kW [l/100km]

5,2