Ocena kierowcy - Peugeot 207 SW

Peugeot 207 SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Karoseria : Rdza
Układ hamulcowy : 2x niesprawny
Przeniesienie napędu : Skrzynia lub sprzęgło
Niestety, po roku czasu i przejechaniu samochodem 30tys. kilometrów zmuszony jestem wydać negatywną opinię-przy czym nie wykluczam że może być to jednostkowy przypadek gdyż druga 207 w domu ma już 3 rok i nalatane 51 tys. jeżdżąc bezawaryjnie. Niemniej ciągłe wizyty w serwisie ASO doprowadziły mnie do depresji i ostatecznie zmiany samochodu na inny model.
W tej kwestii ocena b.dobra za wyjątkową kulturę pracy i bardzo niskie spalanie - nie trzeba być eko żeby auto paliło 4,8-5,5 litra.
Wybieranie biegów bez problemu, ale dźwięki dochodzące z okolic sprzęgła i skrzyni biegów nie wróżą jej długiej eksploatacji. Słychać ciągłe terkotanie które cichnie w momencie wciśnięcia sprzęgła. Owszem te skrzynie w tych silnikach tak mają (sam sprawdzałem) ale moja momentami terkotała tak że patrzyłem czy jakieś śrubki pod spodem się nie sypią. Ocena aSo-tak ma być.
Bez zastrzeżeń. Twardo-autko jedzie jak po sznurku. Tak powinno być. W dodatku wydaje się trwałe.
Zimą mocno parował.
Zimą długo się nagrzewa a latem problem z ustawieniem temperatury-albo za zimno albo słabo chłodzi i trzeba korygować.
Z przodu ok. Z tyłu zwyczajnie ciasno pomimo tego że to kombi.
Rewelka - jak w benzynce.
W asO wysokie-nawet BARDZO!
Nie będę się wypowiadał... szkoda gadać
Nie było.
Dużo. 2x niesprawne hamulce, wymieniane poszycie deski rozdzielczej, korozja klapy, wszystkich drzwi i maski, stęchlizna z klimy (2x odgrzybiana), wymieniane zawiasy - nie było różowo. Owszem serwis wszystko naprawiał, ale raczej z marnym skutkiem. Nie byłem zadowolony z jakości odbieranych elementów.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi FAP 92KM 68kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Peugeot 207 SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW