Ocena kierowcy - Peugeot 207 SW

Tom, 15 lat temu
Silnik 1.6 HDi FAP 92KM 68kW
Rok produkcji 2008
Peugeot 207 SW 1.6 HDi FAP 92KM 68kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Inne : wspomaganie, od razu poczulem sie jakby kierownica nei byla "wpieta" w uklad kierowniczy. czlowiek sie czybko przyzwyczaja bo jak na chwile wsiadlem do 206sw pomyslalem ze tam nie dziala wspomaganie i jak moglem jezdzic takim samochodem :)
bardzo udany model peugeota, jest bardzo zadowolony. super wygląd, nie mogę się na niego napatrzeć :)
silnik idealny do tego autka, choć pewnie w mocniejszym wariancie 110KM jest jeszcze lepiej :)
skrzynia precyzyjna, krótki skok lewarka, bardzo dobrze dobrane przelozenia
precyzyjny, dla niektórych może być za bardzo agresywny. super elektryczne progrsywne wspomaganie. na postoju lekko, a ze wzrostem predkosci sie utwardza, rewelacja. autko trzyma sie drogi jak przyklejone, rewelacja
bardzo dobra w kazdym kierunku. wielka i daleko opuszczona przednia szyba powoduje brak widocznosci przodu, ale po pierwszych km czuje sie juz autko wiec nie ma zadnego problemu z dojezdzaniem na styk
wszystko w zasiegu reki i wzroku. w wersji z manualnym ustawianiem lusterek jest tragedia. pasazer czesto przestwaia lustersko przez beznadziejnie usytuowany dzyndzel
mam wersje z klimatyzacja, wiec jest rewelacyjnie. na 2 biegu nadmuchu ledwo ja slychac. na 3 jest juz znacznie glosniej. optymalne ustawienie to wlaczona A/C i 1-2 bieg
przestrzeni jest wystarczajaco. dobre wrazenie robi daleko wysunieta przednia szyba. z tylu dla 3 osob moze byc juz ciasno dlatego nie polecam jazdy na dluzsza mete w komplecie 5 osob. bagaznik tez jest wystarczajacy, regularne ksztalty choc konkurencja ma wiecej miejsca
jest cicho. dosyc sztywne zawieszenie wiec na dziurach jest glosniej, ale cos za cos
podawane przez producenta spalanie ma sie ni jak do rzeczywistosci. co prawda nie jezdze jak emeryt a deptam dosyc mocno to czy tak czy siak spalanie jest podobne. w trasie 110-130km/h z A/C najmniej spalil 5.8L/100km, w miescie srednio 6.7 i tak jak pisalem, nie ma znaczenia za bardzo styl jazdy.
są tańsi, ale brzydsi np nowa fabia kombi (brzyyydal), clio (brzyyyyydal) a 207sw - piękne :-)
zrobilem ponad 12tys km, jeszcze nic nie odnotowałem
tak jak wyżej