Peugeot 3008 - Oceń swoje auto

Diesla Diesla
Hybrydowe Hybrydowe
Ukryj

Oceny Peugeot 3008

2% lepiej niż w segmencie Małe SUVy (4,15)

dodano 24.10.2014 przez

Na początku byłem bardzo zachwycony. trzeba przyznać że na tą klasę auta w środku można się poczuć jak w klasie premium, przynajmniej mnie odpowiada charakter wnętrza, miękkie materiały deski, bardzo pojemny schowek pod łokietnikiem, wygodne fotele, ale ... już bardzo twarda kierownica-przy długich podróżach czuję ból w ręce. Tak jak wspomniałem było cicho, komfortowo, ekonomicznie i ładnie. Zaczęło się zmieniać po 30 tyś. Trzeba było przy tym przebiegu wymienić tarcze podobno się rozhartowały i straciły swoją min szerokość, kierownica drżała przy hamowaniu, ja hamuje kiedy mogę biegami. Zaczęły się też bardzo nieprzyjemne stuki i puki - nie ma takich w moim 10 letnim touranie przy większym przebiegu. Zacina się elektryka szyby, głośno zaczął działać nawiew, a jego predyspozycje terenowe to farsa. lepiej pokonywałem teren kangoorem był chyba wyżej zawieszony - a właśnie ze specyfiki pracy dostałem " uterenowione " auto. Podsumowując. Do 30 tyś. na normalne drogi auto pełne pozytywnego zaskoczenia przede wszystkim w środku. Po tym przebiegu zaczęły się wizyty z drobnicami po warsztatach, hałas z zawieszenia i przy hamowaniu, biegi nie wchodzą precyzyjnie, awaria elektryki szyb i alarmu - fajnie że służbowy bo nie płacę za naprawy. Trzeba przyznać że to i tak najlepsze pierwsze wrażenie auta służbowego jakie miałem, a było ich sporo.

dodano 29.04.2011 przez

Nie wiem jak to jest, ale mimo, iż większość ocen to "dobry", całokształt oceniam na doskonały. Może dlatego, że nie ma w nim niczego, co by choć pod jednym względem kompromitowało. Auto dla hedonisty:) Jest tak przyjemne, tak fajnie skoncentrowane na kierowcę, tak ciche i płynne, że żal wysiadać. Bardzo dobra nawigacja, bardzo precyzyjna. Telefon także super. Skórzana tapicerka, skrętne biksenony, head up display, piękny panoramiczny dach, czarny perłowy lakier... auto jest poprostu wspaniałe. Po czesko niemieckiej siermiężności jestem nim poprostu zachwycony.

dodano 12.11.2009 przez

brak odpowiednich schowków; brak elektrycznych szyb z tyłu w standardzie; brak wielu czujników (np poziomu płynu do spryskiwaczy). brak regulacji pod lędźwie; brak możliwości podniesienia siedzenia z tyłu. Ksenony w opcji tylko dla najwyższego modelu to jakaś głupota. Opcjonalny zestaf Hi-Fi JBL to jedna wielka tandeta - za 2 tys zł dostajemy subwoofer, który jest schowany w miejscu na koło zapasowe i przykryty dwoma warstami podłogi + półką. Efekt jest taki, że prawie go nie słychać wewnątrz, za to na zewnątrz auta bardzo dobrze.

dodano 23.05.2014 przez

Z samochodem same problemy od nowości. Słabej jakości czarny lakier,nawet po delikatnym ,ręcznym myciu mnóstwo rys. Klimatyzacja po 2 latach zaczęła bardzo kiepsko chłodzić (czynnik sparwdzony i filtry wymienione,ozonowanie i sprawdzenie szczelności). Silnik benzynowy nie lepszy, wymieniany łańcuch rozrządu przy przebiegi 8 tyś kilometrów! Szok. A efekt jest taki że dalej hałasuje. Sprzęgło szarpie,nie sposób ruszyć samochodem bez szarpnięcia a jeżdze już wiele lat i nigdy nie miałem takich problemów.

dodano 29.11.2011 przez

Jakby nie silnik dałbym ocenę: DOBRZE. Natomiast jeśli klient kupuje nowe auto, to nawet przez myśl mu nie przejdzie, że silnik rozsypie się po 100 tyś km. Peugeot udaje, że pierwszy raz taka sytuacja się zdarzyła, a w opinii ludzi, którzy znają te silniki, jest to dość często występujący problem. Auto bardzo przyzwoite, wygodne, przyciągające uwagę, ale mój egzemplarz to porażka. Szkoda, że na taki trafiłem, ponieważ NIGDY WIĘCEJ NIE KUPIE PEUGEOTA, choć bardzo mi się podobają.

dodano 13.01.2010 przez

Auto bardzo udane. Zawsze byłem fanem niemieckiej myśli technicznej, ale od czasu przejażdżki 3008 zakochałem się w tym aucie. Auto zdecydowanie różni się od pozostałych aut koncernu PSA. Jeździłem jeszcze peugeotem 308 (zupełnie inne auto pod względem wyciszenia, przestrzeni wewnątrz oraz wykonania oczywiście na korzyść 3008) Posiadam również w domu Peugeota 407 2.0 HDI 136 KM i nie zamieniłbym się z żoną na moje 3008 :)

dodano 21.05.2010 przez

To piekne, oryginalnie wygladajace, komfortowe i dajace wiele radosci auto. wahalem sie pomiedzy nissanem quashqai'em a peugeotem 3008 i po wejsciu do peugeota wiedzialem, ze to bedzie moj samochod. jakosc materialow, projekt wnetrza, praca silnika, jakosc naglosnienia audio- wszystko jakby z klasy wyższej. System wspomagania hamowania : rewelacyjny pomysl, koniec z zaciaganiem recznego na podjazdach!

dodano 27.03.2010 przez

Ogólna moja ocena auta: DOBRY (może nawet DOBRY+). Peugeot 3008 na razie to takie nietuzinkowe auto, do wyglądu którego trzeba się trochę przyzwyczaić. Jak na auto klasy trochę większy kompakt, zaskoczyła mnie np. jakość materiałów: dobry plastik, a tam gdzie w kabinie użyto metalu do ozdoby, jest to metal prawdziwy, nie coś innego plastikowego pokrytego sprayem. Fajny, pojemny schowek/podłokietnik.

dodano 03.03.2015 przez

Kontrowersyjny przód, ale za to wnętrze jest niezłe, wystarczający bagażnik nawet z zapasowym kołem pełnowymiarowym. Plastyki czasami poskrzypią, ale poza tym cichy i komfortowy. Silnik 2.0 HDI to chyba strzał w dziesiątkę. Minus za brak dodatkowego ogrzewacza postojowego.

dodano 28.12.2013 przez

Puget jest ciekawy, ładny , rzadki na drogach. Blizej mu do klasy premium niż do standardu kompaktu opla czy forda. Jak na razie jestem mile zaskoczony. Taka fajna świeża odmiana po takiej trochę nudnej stylistyce niemieckiej.