Ocena kierowcy - Peugeot 301 Sedan

sir_Luca, 9 lat temu
Silnik 1.6 HDi 92KM 68kW
Rok produkcji 2014
Peugeot 301 Sedan 1.6 HDi 92KM 68kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Obawiałem się trochę, że przy takich gabarytach auta może być odrobinę za słaby, co będzie skutkowało zwiększonym spalaniem lub wymuszało bardzo spokojną jazdę ale pozytywnie się zaskoczyłem. Jest naprawdę bardzo dobrze, przyspiesza kiedy trzeba a spalanie każdy widzi;-)
Z samochodu jestem bardzo zadowolony, ma parę niedociągnięć (o nich niżej) ale biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości naprawdę nie widzę lepszej alternatywy dla tego auta.
Pracuje równo, w miarę cicho i przyjemnie mruczy (odczucia czysto subiektywne). Koni mechanicznych też jest wystarczająco dużo a spalanie cały czas mnie pozytywnie zaskakuje.
W codziennej eksploatacji jest wszystko w porządku, na autostradzie przydałby się jeszcze 6-ty bieg ale można bez niego żyć.
Nie mam zastrzeżeń.
W każdym kierunku widać wszystko co trzeba. Wcześniej jeździłem mniejszym samochodem, miałem obawy, że będzie ciężko parkować ale okazały się one zupełnie nieuzasadnione.
Nie ma się czego przyczepić, wszystko jest pod ręką i czytelnie opisane.
Jak dla mnie działa bez zarzutów.
Miejsca jest aż za dużo, jak usiadłem na tylnej kanapie po raz pierwszy to zaniemówiłem z wrażenia, w niejednej limuzynie nie mamy do dyspozycji tyle miejsca na nogi.
Moim zdaniem jest w porządku, na autostradzie po przekroczeniu 130 km/h robi się głośniej ale cały czas do przeżycia.
Super! Szukałem oszczędnego auta ale nie spodziewałem się, że będzie w tej kwestii aż tak dobrze. Pali mało, nawet bardzo jak na takie gabaryty, a usterek i napraw (przynajmniej na razie) brak.
Co tu dużo mówić, jestem naprawdę zadowolony z zakupu.
Na razie nic się nie psuje i oby tak dalej...
Nie stwierdzono.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 92KM 68kW [l/100km]