Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Hatchback

karwowy@tlen.pl, 14 lat temu
Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Peugeot 306 II Hatchback 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Trwałość zawieszenia przedniego.
Silnik : Problemy z silnikiem HDi, szarpania, obroty itp...
Układ hamulcowy : czasem nie zadzialało waleo- efektem był twardy pedał hamulca i chwila strachu podczas hamowania
Układ elektryczny : czasem coś nawali z wyposażenia np. przekaźnik albo jakis czujnik
Nie warto kupować diesla common rail. Po prostu wolnossący benzynowiec o podobnej mocy będzie tańszy w utrzymaniu, mimo większego spalania. Zaskoczyła mnie trwałość zawieszenia (pozytywnie)ale trzeba pamiętać o tylnej belce. Rozczarował silnik, dynamiczny i oszczędny, jednak \"nadrabia\" licznymi awariami
Dość głośny ale to diesel. Elastyczność dobra jak to w nowoczesnych dieslach z turbiną- niestety jest awaryjny
nie zawsze wchodzi wsteczny- trzeba jeszcze raz wcisnąć sprzęgło, poza tym biegi wchodzą niezbyt precyzyjnie
przeciętny we właściwościach, zaskoczyła mnie trwałość zawieszenia- jest całkiem nieźle jak na francuza, jednak słabym punktem jest tylna belka, trzeba w niej wymieniać łożyska igiełkowe co 80-100tys inaczej będzie kaplica i regeneracja
jak dla mnie jest ok.
plastiki przeciętne czasami trzeszczą podczas jazdy, jednak wielki minus za idiotyczny pomysł z klaksonem- schowany w dźwigni kierunkowskazu. Do tego który to wymyślił: JESTEŚ DEBILEM!
Nierówna praca dmuchawy, ogrzewanie sprawne. Oceniam nisko za tę dmuchawę.
Jak dla mnie ok, z tyłu nie jeżdżę wiec nie wiem :)
Przeciętnie, jednak to diesel wiec go słychać.
Ekonomiczność jazdy jest niezła- auto dynamiczne a mało pali, jednak z cenami części już znacznie gorzej. Nie mogłem dostać tłumika do HDI !!!
To tanie auta z powodu złych opinii o francuzach, wiec można kupić fajny egzemplarz, dobrze wyposażony za rozsądna cenę. To może być dobry wybór zważywszy, że prawie wszystkie niemieckie auta w Polsce były \"walone\" a ich ceny są drastycznie wyższe. Jednak trzeba do tych aut trochę cierpliwości a ja jej nie mam.
kilka rzeczy było do naprawy: czujnik deszczu, ogrzewanie tylnej szyby (przekaźnik) przepalające się żaróweczki w kokpicie
Niestety fatalnie oceniam niezawodność słynnego francuskiego HDi . Ciągle coś się dzieje a to spadki ciśnienia a to szarpanie, albo znowu falujące obroty. Mimo tego że tankuję tylko na shellu albo statoil.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]

6,1