Ocena kierowcy - Peugeot 306 II Kombi

Silnik 2.0 HDi 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Peugeot 306 II Kombi 2.0 HDi 90KM 66kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : oszczędność!!!
auto kupiłbym jeszcze raz ale o wiele młodsze
Ogólnie silnik dobry gdy się o niego dba(regularna wymiana oleju-ja leje syntetyk)awarii nie było, niekiedy wyskakuje check engine- ale to problem z przepustnicą, a nie wpływa to na prace silnika, trasy 1200km nie są dla niego wyzwaniem a sam nim zrobiłem 60000.
skrzynia okay ale problem był inny, urwał się czujnik położenia wału, samochód na lawetę - 600km przed domem. (4000zł ASO)
kupiłem auto wyeksploatowane a co za tym idzie wymiana belki skrętnej (2500zł)
widoczność doskonała, nie ma problemu z parkowaniem w ciasnych miejscach, trzeba tylko wyczuć auto.
podejrzewam, że gdybym to auto posiadał od nowości, nie byłoby kłopotów z klimatyzacją manualną, niestety na chwilę obecną byłem u 3 mechaników, żaden nie potrafi znaleźć nieszczelności w układzie, a co za tym idzie czynnik wyparowuje po 2 miesiącach.
wentylator wewnętrzny trzeszczał, wystarczyło nasmarować łożyska, ogrzewanie w porządku, mam Websto, problemów w zimie nie ma, wchodzę do ciepłego auta.
dużo miejsca, tylna kanapa komfortowa.
jadąc przy prędkości 130km/h na autostradzie można spokojnie rozmawiać, niestety przy 40km/h na drodze ułożonej z kostki nie da się przeprowadzić konwersacji z pasażerami
myślałem że będzie gorzej, jazda w miecie ok 7l/100km, na trasie udało mi się otrzymać o wiele mniej, zatankowane 65l po 1238km zapaliła się rezerwa, średnia prędkość na trasie ok. 110km/h, nie przekraczając 2500 obr/min na 5 biegu, zmiana biegów przy 2000 obr/min. przy szybkiej jeździe mamy wir w baku ale to normalne
za 8000 zł mamy auto, które nie boi się długich tras, a oszczędny silnik 2.0 HDi 90KM jest najoszczędniejszym silnikiem z jakim miałem do czynienia, oczywiście wszystko zależy od predyspozycji kierowcy
podpięcie wiązki przewodów w drzwiach, niekiedy nie da się otworzyć szyb, użycie pasty miedzianej rozwiązało problem
czujnik położenia wału(laweta)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 90KM 66kW [l/100km]