Ocena kierowcy - Peugeot 307 I Hatchback

Veers, 20 lat temu
Silnik 1.6 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2003
Peugeot 307 I Hatchback 1.6 16V 109KM 80kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Spodziewałem się po tym aucie czegoś innego. Za 57000 PLN można już co nieco przebierać w ofertach. Jak na auto europejskie, jest rewelacyjnie wyposażony, dość wygodny i stosunkowo mało paliwożerny. Miałem też nadzieję że "wady wieku dziecięcego" zostały już usunięte w modelach z rocznika 2003, ale jak widać myliłem się. Zrobiłem autem dopiero 2000 km, a już miałem wymienioną przednią szybę, i mnóstwo innych rzeczy (klamkę w tylnej klapie, podgrzewanie lusterek, zbiorniczek płynu do spryskiwaczy itp.) Piętą achillesową jest elektronika - na dalsze wypady poza miejsce zamieszkania będę chyba pożyczał komputer z serwisu. Aha- zaopatrzcie się też w zapasowy akumulator - bo jak ten w samochodzie siądzie - to go nawet nie zamkniecie/otworzycie!!!
całkiem nieźle, powiem że nawet lepiej niż się po nim spodziewałem
czasem opornie, ale ogólnie "miesza" się biegami dość przyjemnie
może na naszych drogach komfortu nie zapewnia, ale pracuje dobrze
byłoby "doskonale" gdyby nie tylne słupki (troszkę "za szerokie")
pewne sprawy są jakby za bardzo "przemyślane" - dostęp do schowka, brak miejsca na trójkąt ostrzegawczy, miejsce na kubki koło dźwigni hamulca ręcznego....
radzi sobie - ale to wersja z klimatyzacją - bez niej.... cóż blado widzę "odparowywanie" szyb
miejsca jest sporo - tak z tyłu jak i z przodu
pod wrunkiem że jedzie się po równej i gładkiej drodze, w przeciwnym wypadku słychać każdą nierówność
7,7 miasto / 6 trasa (cały czas klima na "auto"), ceny przeglądów - cóż zobaczymy ale na tle konkurencji 370 PLN nie wygląda "groźnie", co do napraw - jeszcze 2 lata gwarancji - a potem boję się mysleć
Cena - moim zdaniem do zniesienia (przy tym to wyposażenie!), ale awaryjność i czas poświęcony na usunięcie drobnych usterek - potrafi zburzyć to wrażenie.
Zastanawiałem się nad "Bardzo źle" , ale ostatecznie - jeździ. Niestety - przygotujcie się że Serwis to będzie miejsce gdzie będziecie często gościć.
"drobiazgi" z czasem przeradzają się w "poważne usterki" i trzeba tu o tym pamiętać !!
Peugeot 307 I Hatchback