Ocena kierowcy - Peugeot 307 II Kombi

Silnik 1.6 HDi 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Peugeot 307 II Kombi 1.6 HDi 16V 90KM 66kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : To moje pierwsze auto z dieselem. Silnik okazał się na tyle silny (moment obrotowy!), oszczędny, niezawodny i całkiem cichy, że teraz wybierając kolejne auto (już czas) biorę pod uwagę tylko silniki wysokoprężne.
Układ elektryczny : Czujnik otwarcia tylnych drzwi, tylna wycieraczka i spryskiwacz
Układ hamulcowy : Tarcze hamulcowe zbyt często do wymiany
To mój już trzeci komentarz - teraz po przejechaniu 140tys km w ciągu 5 lat. Mogę podsumować, że w tym czasie byłem bardzo zadowolony z mojego 307SW - oprócz kilku niedoróbek i usterek okazał się całkiem wygodnym i niezawodnym autem, którym jeździłem codziennie do pracy, zwiedzałem Polskę i Europę.
Auto mam od nowego - silnik nigdy mnie nie zawiódł.
Są zacięcia na na niskich biegach.
Trochę słabo pracuje wspomaganie kierownicy. Na wybojach - dość sztywne zawieszenie.
Chyba coś musi być ze mną, bo przednie słupki bardzo mi przeszkadzają, a dwie inne osoby uważają, że nic im w 307 nie przeszkadza. Widocznie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) Widoczność do tyłu i na boki wystarczająca.
Auto długo się nagrzewa (pewnie wina diesla), ale też poziom nagrzewania, wentylacji ledwo wystarczający. Wentylator na biegu 3/4 i 4/4 wydaje sporo hałasu.
To zdecydowana zaleta tego auta. Porównując z innymi autami tej wielkości 307SW ma dużo przestrzeni z przodu i z tyłu. Mi szczególnie odpowiada luz przy łokciach (szerokość)
Wyciszenie silnika jest dobre (silnika diesla mało słychać we wnętrzu auta), ale przy szybszej jeździe narasta hałas od przepływającego powietrza.
Oczywiście staropolski zwyczaj każe narzekać na ceny, ale trzeba przyznać że, zużycie paliwa utrzymywało się na przyzwoitym poziomie (aktualnie utrzymuje się na poziomie 6,5 - 7l/100km w jeździe mieszanej), a ceny przeglądów/napraw nie były wyższe niż w innych autach.
Cena auta była adekwatna do jakości.
Tych drobiazgów trochę było: Taśmowy czujnik cofania - właściwie od początku nigdy dobrze nie działał. Czujnik otwarcia tylnych drzwi - co kilka miesięcy zalewany jest wodą (może skraplającą się wodą?) - muszę go suszyć (demontaż osłon) Od ok.1/2roku wycieraczka tylna ze spryskiwaczem zaczęła samoczynnie włączać się chwilowo.
W ciągu przeszło 5 lat od zakupu w salonie auto nigdy nie zawiodło, zawsze odpalało, nie było żadnych większych napraw z wyjątkiem: Tarcze hamulcowe (zbyt często są do wymiany, pierwszy raz po 30tys). Chłodnica klimatyzacji - po 5 latach przerdzewiała i rozszczelniła się.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 HDi 16V 90KM 66kW [l/100km]

6,4