Ocena kierowcy - Peugeot 308 I Hatchback 5d

Marcin Bednarz, 16 lat temu
Silnik 1.6 VTi 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 308 I Hatchback 5d 1.6 VTi 120KM 88kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Design samochodu, jakość wykończenia, bardzo dobra ergonomia, duża przestrzeń wewnątrz
Rewelacyjny design oraz jakość wykończenia wnętrza. Elementy do poprawy: stuki zawieszenia, głośny wentylator nadmuchu, trzeba dość mocno trzasnąć klapą bagażnika, ażeby się zamknął. Szkoda, że póki co brak w ofercie wersji SW
pracuje na prawdę poprawnie.
Zawieszenie zbyt twarde, irytujące stuki przy poprzecznych nierównościach (auto mam z wypożyczone z salonu Peugeot i nie wiem co się z nim działo wcześniej, a może po prostu jestem przewrażliwiony lub trafił się taki egzemplarz). Pomimo bardzo dobrej przyczepności i bardzo dobrej pewności prowadzenia komfort jazdy na polskich drogach pozostawia wiele do życzenia - po prostu model nie na nasze drogi.
bardzo dobra widoczność, dobrze ustawione przednie słupki
Wszysko we właściwym miejscu. Szkoda tylko, że pionowa regulacja kierownicy jest w tak małym zakresie. Szczególnie dla niskich osób.
wentylator na drugim stopniu pracuje głośniej niż silnik na biegu jałowym !!! Po prostu buczy jakby był już mocno zużyty ! Poza tym felerem nawiew pracuje poprawnie, dosyć szybko po uruchomieniu silnika ciepło dociera do wnętrza samochodu
Wewnątrz, zwłaszcza z przodu, bardzo dużo przestrzeni, jak w samochodach z klasy wyżej.
Słychać ponadprzeciętnie układ jezdny.
Interesująca alternatywa wobec Opla Astry III
miejsce na napoje przy hamulcu ręcznym, zamiast np. pod radiem - porażka. Przeszkadza w czasie jazdy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTi 120KM 88kW [l/100km]

Peugeot 308 I Hatchback 5d