Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Peugeot 406 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Peugeot 406

lista silników Peugeot 406

Oceny Peugeot 406

1% lepiej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 02.07.2013 11:50:22 przez

OK zacznę od tego że to auto mimo swojego wieku 1999r bardzo dobrze wygląda, nie jeden kierowca jakiegoś merca czy bmw z 2010r ogląda się za tym autem. Jest ponad czasowe, drugim plusem jest to, że nie jest to auto bardzo popularne w Polsce i jest mało egzemplarzy na drodze... dlatego też jest nim takie zainteresowanie. Posiadam wersje 3.0 194km 1999r uważam że jest to najlepszy motor do tego auta auto waży 1500kg 2.0 nie razi sobie z tą masą 3.0 207km po modernizacji nie jest za dobre do gazu. po za tym w modelach po 1999r zaczyna szwankować elektronika... do roku 1999r ten samochód był składany w fabrykach we Włoszech Pininfariny i jest lepiej wykonany niż te modele po 1999r z liftem... wiem co mówię bo znam posiadaczy 2.2 HDI czy 3.0 207 km i mają troszkę więcej problemów z tym autem niż Ja oczywiście nie to że się sypie... ale potrafi mieć humory, Ja swoją Pininfariną przejechałem 70 tyś km i jestem bardzo zadowolony po za eksploatacyjnymi częściami nie miałem żadnych poważnych problemów, mam zamontowane LPG i jest to spora oszczędność zważywszy na ceny LPG :), samochód jest spory.. dużo miejsca z przodu jak i z tyłu nie znam drugiej takie coupe która oferuję tyle miejsca z tyłu, spokojnie w 4 osoby można podróżować tym autem. Samochód ściągałem ze Szwajcarii było w nim wszystko co mogło być. Podgrzewane fotele. wspomaganie kierownicy progresywne czujnik deszczu, tempomat, elektryczne fotele z pamięcią, skóra, lusterko fotochromatyczne, elekt. lusterka, składane elektrycznie zewnętrzne lusterka, komputer, zmieniarka, nagłośnienie JBL, Climatronik, Xenony, spryskiwacze przednich reflektorów, niektóre auta obecnie nie oferuję takiego wyposażenia jak ja mam, co nie wsiądzie do mojego auta jakiś znajomy to zawsze się zachwyca tym wszystkim, jak to jest że samochód ma 14 lat a wszystko w nim chodzi jak należy, Pamiętajcie trzeba dbać o samochód. Bardzo go polecam, szczególnie w oryginale bez jakiś śmiesznych wiejskich przeróbek typu inne zderzaki przyciemniane szyby ledy itp. mój jest cały w oryginale posiadam 5 felg BBS fabrycznych, fabryczny czerwony nie metalizowany kolor (robi wrażenie) taki jaki wyszedł z fabryki taki posiadam. Obecnie można go kupić już za jakieś 7 tyś zł ale ja bym wolał troszkę dołożyć i kupić go od kogoś takiego jak Ja który wszystko robił na czas i wymieniał rozrząd i pozostałe podzespoły. Nie dajcie się zrobić w jajo i nie kupujcie jakiś tanich składaków bo zrazicie się do tego auta a tu nie o to chodzi. Gwarantuje wam że jak kupicie zadbany model nie jeden będzie wam zazdrościł nietypowego i pięknego auta. Zapomniałem jeszcze dodać że posiada spory bagażnik :) do którego sporo rzeczy się zmieści :D Po raz kolejny dodam że 3.0 194 km jest najlepszą jednostką, bardzo dużo czytałem przed zakupem tego auta i to mnie trochę pokierowało w wyborze silnika i jestem zadowolony. Polecam wszystkim którzy szukają czegoś innego, czegoś co będzie wam sprawiało dużo przyjemności za niewielkie pieniądze :) Polecam :)

dodano 27.01.2013 21:56:53 przez

Jestem nietypowym oceniającym. To jest moje pierwsze auto. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że prawo jazdy zrobiłem sobie na 50 urodziny:))) W każdym razie od ponad roku jeżdżę 406-ką i jestem bardzo zadowolony:) Poobijałem trochę :) Więc nie mam porównania do innych aut, ale całkowicie zgadzam się z dobrymi opiniami o wygodzie, dużej przestrzeni dla pasażerów, sporym bagażniku, cudownie elastycznym silniku i niskich kosztach eksploatacji. Kupiłem autko za 12k z przebiegiem 113k. Z taśmy zjechał w 2002, z salonu wyjechał w 2003. Jak na takiego staruszka wygląda i spisuje się znakomicie. W ciągu roku miałem tylko 2-3 problemy. Musiałem wymienić cały układ wydechowy (ok.600zł), rozwaliło się sprzęgło (ok.1000zł)... miałem też 'wariowanie' immobilazera, ale po kilku dniach mu po prostu przeszło :).... [wyrzucone 100zł w ASO] Wygodne - absolutnie tak. Byłem w kilku trasach, i te fotele są na prawdę super. Zawieszenie i jazda - całkiem ok, nie mam porównania. Silnik - cudo, super elastyczny, moja wersja słaba i oczywiście mocy brakuje, ale dla początkującego... jak znalazł:) Skrzynia - trochę trzeszczy i ciężko wchodzi jedynka. Nawet wymieniłem olej w skrzyni, ale nie pomogło. Może taka sztuka. Wentylacja i ogrzewanie - super! Wyciszenie - mogłoby być lepiej, do 120 jest ok, powyżej zaczyna się głośno (ale gdzie i ile tak jeździmy:). Karoseria - bez najmniejszych uwag. Zero rdzy po 10 latach. Poobijana - tak! Zardzewiała - nie! Ok, teraz zimą przy dużych mrozach drzwi pasażerów nie zawsze dadzą się otworzyć, ale to raczej sprawa uszczelek... No a wady? Nie zawsze super widoczność, spala jednak trochę...:), wykonanie wnętrza jest ok, ale to jednak widać ten XX wiek.., duży promień skrętu = kłopoty parkingowe czasami, z moim silnikiem wyprzedzanie w trasie to jednak trochę taki pokerek... :) Montowane głośniki JBL dla jednych (w tym dla mnie) są super i nic więcej nie potrzeba, dla innych to chłam. Nie wiem, mnie nagłośnienie pasuje i nie zamierzam nic zmieniać. Zmieniarka CD na 5 płytek, choć oczywiście bez mp3, i tak wydaje się wypasem w autku za takie pieniądze. Reasumując. Choć oczywiście w czasach swej świetności to auto miało niewątpliwie wielu konkurentów, teraz, po kilkunastu latach coś mi się wydaje, że ... wypada bardzo dobrze, a konkurentów wielu nie zostało..... Francuski luksus z przełomu wieków za 10 kafli można teraz kupić! Rewelka!!!! :))

dodano 23.03.2013 13:30:39 przez

Mimo swojego wieku auto naprawde bardzo dobrze wypada.Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do francuskich samochodów ale ten model i silnik miło zaskoczył mnie bezawaryjnoscia. Przez 3 lata użytkowania zadnej powaznej awarii tylko małe drobiazgi nie obcazajace portfela.Przypuszczam ze negatywne komentarze o tym aucie biora sie z tąd ze jest wielu posiadaczy tego modelu ktorzy chca z niego zrobic bolid i tak nim jezdza a on sie do tego nie nadaje Wyglad tez jest zaleta i robi lepsze wrazenie niz nie jedno duzo nowsze i drozsze auto.Silnik 2.0 starcza do sprawnego poruszania sie ,jezeli ktos szuka typowo sportowych osiagow to niech kupi wersje z 3 litrowym silnikiem ale koszt utrzymania duzo wiekszy.Mam uwagi do precyzji skrzyni biegow ,mogłyby lepiej wchodzic.Gdybym miał teraz kupowac ten samochod jeszcze raz napewno bym to zrobił bo kosztuja one teraz juz nawet ponizej 10 tys ale przypuszczam zeby znalezc bezwypadkowy model to juz nie łatwe,ale to juz rada dla przyszłych nabywcow bo ja teraz przymierzam sie do 407 coupe albo hondy accord.Moge jeszcze dodac ze ma bardzo wygodne fotele ,jezdziłem wieloma autami i bardziej luksusowymi niz 406 coupe ale tak wydodne fotele miały nieliczne. Zawieszenie tez jest komfortowe jak na coupe i dobrze trzyma sie drogi ale pod warunkiem ze jest w dobrym stanie ale to normalne ze jeżdżąc po naszych drogach trzeba je co jakis czas regenerowac . Napewno z moich doswiadczen moge polecic ten samochod i przyszły nabywca bedzie zadowolony jezeli kupi w miare zadbany.

dodano 27.05.2011 00:42:17 przez

Zakup 406 to jak małżeństwo z prostytutką - jest fajnie ale bulisz i nie wiesz kiedy odejdzie... Straszny badziew w ładnym opakowaniu. Zrobiłem tym samochodem 130 000 w ciągu 3-ech lat. Gdym sam nie nauczył się go naprawiać wydałbym majątek. Pod względem technicznym samochód jest źle zaprojektowany i wykonany. Elementy elektroniczne potrafą być umieszczone pod zderzakiem a tryby w skrzyni biegów odlane z pęcherzykiem powietrza. Takich błędów nie powinien popełniać żaden projektant czy wykonawca!!! wlot powietrza do silnika umieszczony za nisko - wjazd w większą kałużę kończy się zalaniem silnika. Listę usterek (nie wszystkich) zamieściłem w rubryce usterki - JEŚLI ZASTANAWIASZ SIĘ CZY KUPIĆ TO AUTO TO ZAJRZYJ TAM KONIECZNIE!!!! NIE POPEŁNIAJ MOJEGO BŁĘDU!!! NIE NABIERAJ SIĘ NA OCENY FANÓW 406!!! jak masz 406 to napisz do mnie w razie jakiegoś problemu - znam to auto na wylot - mgolanop@wp.pl. Uwaga na sworznie - zaraz po zmianie odkręcił się w trakcie jazdy (jechałem 40 km/h) i to była chwila kiedy uwierzyłem w Boga - dzień wcześniej miałem wyjechać na autostradę ale przez przypadek pojechałem innym samochodem. Usterka za usterką. Mechanicy (ponieważ najchętniej wymieniali by tylko klocki) mają z nim duży problem. Jeśli nie znasz się na mechanice - wymienią pół auta i nie znajdą przyczyny. O plusach tego auta nie chce mi się pisać - chociaż istnieją - oceniłem jes w odpowiednich rubrykach. Gdybym wygrał w totka spaliłbym to auto a nagranie wysłał bym do centrali Peugeot'a.

dodano 04.06.2012 10:24:29 przez

Miałem przyjemność jeździć tym samochodem przez ponad rok, gdybym bardziej przemyślał swój zakup to bym był bardziej zadowolony, auto kupiłem sprowadzone z Francji lekko uszkodzone, samochód normalnie palił jeździł ale jak się później okazało auto we Francji musiało stać dłuższy czas bo zawieszenie było całe do wymiany co trochę gotówki pochłonęło. Pozytywnie zaskoczył mnie sam silnik i jego kultura pracy, 110km pozwalało na spokojną jazdę oraz bezproblemowe wyprzedzanie przy niezbyt wygórowanym apetycie na paliwo. Najmniej udało mi się spalić 5.5l/100km w trasie, w mieście już trochę gorzej bo średnio wychodziło od 7-8l/100 ale czasami zdarzało mi się go przycisnąć jak się śpieszyłem. Ogólnie z samochodu byłem pozytywnie zaskoczony, wszyscy mówili że to francuz i żeby nie kupować, guzik prawda. Przez ten rok zero awarii które by mnie uziemiły, nie licząc części eksploatacyjnych raz musiałem jechać do elektryka skasować błąd, koszt 40zł. Jak dla mnie największym mankamentem tego auta jest umiejscowienie wlotu powietrza, raz przez swoją niewiedzę wjechałem w większą kałuże i skończyło się zalaniem silnika, wystarczyło wykręcić świece, całą wodę wypluł i działał bez problemów. Jazda tym autem w trasie to bajka, normalnie płynie po drodze, fotel kierowcy dobry aczkolwiek słabe trzymanie boczne na zakrętach. Ogólnie byłem bardzo zadowolony z tego samochodu ale niestety musiałem się z nim rozstać ale jak bym miał możliwość to spokojnie kupił bym go drugi raz.

dodano 30.11.2013 11:56:17 przez

Świetne auto, jeden z najlepszych Peugeotów w historii. Trwały (Widziałem 406-tke z przebiegeiem 600 tys km). Zalety: silnik- dobrze się zbiera, ale nie od pierwszych biegów; wnętrze- ja mam wersję z manualem i z pełną elektroniką (klimatronik, wszystkie szyby, lusterka, multimedialna kierownica itp) i jeżdzi się nim świetnie. Komfortowe siedzenia, dużo miejsca, wygodny a przyciski na kokpicie bardzo intuicyjne, ale np. łopatki wycieraczek i kierunków mogą przyspożyć problemów, bo szybko się wyrabiają. Zawieszenie- jednak w zaletach, ponieważ nie jest tak trwałe jakbyśmy sobie życzyli ale daje niesamowity komfort jazdy. Świetnie wybiera nienówności. Koszty jego napraw są na przyzwoitym poziomie. Spalanie- wystarczająca moc a przy tym niewielkie spalanie. Genialne ogrzewanie i schładzanie temp wewnątrz auta. Klimatronik działa niemalże od momentu odpalenia auta- kwestia minuty. Dużo miejsca wewnatrz oraz w bagażniku. Wady: ogniska korozji w nie bitym aucie z 2004 roku to denerwująca sprawa. Elektronika- jest jej dużo i jeszcze troszkę i często coś siada, kuleje: tylne szyby, wskaźnik paliwa, spryskiwacze. Wspomniana wcześniej wątpliwa trwałość zawieszenia. Brak tylnej wycieraczki. Niektóre elementy wykończenia: uszczelki drzwi na progach po prostu z wiekiem odpadają. Całokształt: świetne na dojazdy do pracy jak i w trasę, ale tylko ktoś kto zadba o to auto i je doinwestuje będzie z niego zadowolony.

dodano 27.02.2004 00:39:23 przez

Nie wiem jak wy ale ja jestem bardzo nie zadowolony . Powiem w skrocie: 3razy uszczelka pod glowica, klima nie dziala, 3jka nie wchodzila, wymiana tloczkow w bebnach w tylnich kolach. Wode wywalalo przez korek (codziennie dolewac lub nawet miedzy postojem a postojem) Wkoñcu wymiana calego silnika, skrzyni biegow i chlodnicy. lacznie wydalem jakies 3500 euro ( to prawie tyle co jest wart tu w hiszpani). Teraz jakies gluche i bardzo mocne uderzenia w przednim prawym kole przy gwaltowynym ruszaniu. Biegi kiepsko wchodza. Co prawda nie mam problemow z zawieszeniem tak jak opisuje tu wiele osob. Moze dla tego ze w Hiszpani nie ma takich dziur w drodze. Teraz kupilem 406 2.1 break rok 1998, full equip. Spytacie dlaczego ....... wiec dla tego ze bylo to za smieszna sume 4000 euro i zrobilem to z mysla zarobienia na nim (brzydko mowiac). Znienawidzilem peugeota glownie tylko za to ze jego naprawa jest trodna, bo nie ma gdzie wsadzic reki i trzeba z kazda pierdola leciec do mechanika. :(. Juz zreszta sam nie wiem bo czytajac wasze wypowiedzi i mojego znajomego (ktory ma podobnego tylko starszego) widac ze to bardzo dobre auto. Chyba mialem szczescie kupic jakis wadliwy samochod. Lecz to nie zmienia faktu ze jest trudny w naprawie a ja lubie czasem sam pogrzebac przy autku. Moze pojezdze jakies pol roku tym 406 i moja opinia sie zmieni .......... kto wie.....

dodano 21.03.2007 20:18:17 przez

Witam!!! Posiadam Pug´a 406, 96 rok produkcji, kupiłem go w roku 97. Jest to silnik 1.8 16v 115KM benzynowy. Przejechałem nim juz 435kkm. Uważam że jest to świetny samochód, polecam go dla tych osób które poszukują wygodnego, dosyć dynamicznego samochodu za niewielka cenę. Pomimo tak dużego przebiegu nie doświadczyłem prawie żadnych śladów korozji oprócz tylnego nadkola było tam bardzo niewielkie ognisko korozji. Jednak po naprawie blacharskiej nie ma już po nim śladu.Silnik sprawował sie bez zarzutu. Myślę że największym mankamentem francuskich samochodów jest układ elektryczny. Miałem jeden poważny problem, mianowicie spalił mi się główny moduł sterowania układem elektrycznym. Unieruchomiło to samochód na dobry tydzień jednak po tej naprawie już wiecej nie miałem problemów z układem elektrycznym(odpukać:D). Zawieszenie samochodu jest skonstruowane na inne drogi niż nasze Polski. Nie wspominam już o wymianie amortyzatorów czy łączników stabilizatorów. Ogólnie samochód oceniam na dobry i godny polecenia Pozdrawiam wszystkich użytkowników Pug´a 406!!!

dodano 27.03.2011 17:25:59 przez

Przywiozłem auto 20.09.2009 z Niemiec z przebiegiem 124 250km. Teraz ma 150 000. Autem codziennie dojeżdżam do pracy ok. 16km we Wrocławiu(korki). Do tej pory wymieniłem sprzęgło, poduszkę pod silnikiem i klocki hamulcowe(przód oraz tył). Samochód jest bardzo pakowny i ładowny. Z powodzeniem mieszczą mi się maszyny budowlane do bagażnika. Wspaniały na wyjazdy poza miasto. Narty z oryginalnym bagażnikiem -sama przyjemność(oryginalny, ponieważ schludny i nie odstaje wysoko ponad dach). Przyczepki campingowej też się nie boi. Wysoki moment obrotowy. Osiągi może nie porywają, ale wyprzedzanie na każdym biegu bez obaw- przyzwoite. Bardzo niskie spalanie jak na gabaryty auta to jest zasługa wspaniałego rozwiązania common rail. Komfort jazdy- prawdziwa przyjemność prowadzić te auto. Zawieszenie miękko, przyjemnie tłumi nierówności. Jeśli przebieg jest udokumentowany, auto serwisowane-szczerze polecam. Silnik o zadowalających parametrach,kawał auta- ponad 4,5m i niebywały komfort. Elektronika bardzo dobra(Bosch) nic nie klęka. POLECAM gorrąco. W razie pytań: 508 066 759.

dodano 06.11.2003 15:36:20 przez

Auto o klastycznej sylwetce, o mocnym silniku co daje pewność w prowadzeniu i czynne bezpieczeństwo na drodze. Posiadane przeze mnie egzemplarz jest bogato wyposażony, w miarę dobrze wykończony. Dobrze trzyma się drogi, również na sliskiej nawierzchni. Doskonale nadaję się dla rodziny i do pracy w której spędza się wiele godzin za kierownicą. Jest ciepłe zimą i przytulne w środku. Sądzę, że następca 406, który pojawi się wiosną 2004 r. będzie posiadał mniej wad i usterek niż obecny model. Przejechałem nim juz 130 tys km, na razie nie odmówił mi posłuszeństwa, choć kilkakrotnie mnie zdenerwował - zużycie paliwa w skali miesiąca lub roku!!!!. Polecam 406 osobom o ukształtowanym charakterze (bez ułańskiej fantazji-dla nich inne zabawki). Osobiście, to następny samochod też będzie spod znaku lwa, ale raczej z silnikiem HDI. Warto rownież podkreślić fakt, iż auto nie cieszy się wzięciem u złodziei i nie kojarzy się z "dresami" itp.

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 12 000 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Peugeot 406, oglądali także

Dowiedz się więcej o Peugeot 406