Ocena kierowcy - Peugeot 406 Kombi

BIGIS robertkamela@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 3.0 V6 24V 207KM 152kW
Rok produkcji 2001
Peugeot 406 Kombi 3.0 V6 24V 207KM 152kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Doskonala dynamika przy stosunkowo niskim spalaniu.Jest cichy i jak wszystkie v6 zywotny ;>
Ogólnie auto jest ok.Duze,wygodne,z dobrą dynamiką i stosunkowo ekonomiczne.Niektórzy powiedzieliby,że ekonomia to HDI ale nie do końca tak jest.Większe osiągi w HDI skutkują spalaniem w granicach 9-10 l/100km.A wiadomo jaka jest cena ON nie mówiac juz o wyzszej cenie przy zakupie auta.Do tego dochodzi jeszcze jakość paliwa... ;/
jak na taki przebieg...Zmienne fazy robia swoje.Na 5tym biegu 1800-2000 obrotow przy predkosci 70km/h przyciskam gaz i zbiera sie jak na 3ce! ;]Zapasu mocy nigdy za wiele.ZWLASZCZA NA NASZYCH DROGACH ;/
No coz...Mogloby byc lepiej.Czasami troche haczy ale jezeli chodzi o przelozenie 3ka,4ka i 5ka to poezja ;]
Nie mialem okazji dluzej pojezdzic takim autem na normalnym zawieszeniu[moje jest sportowe i jest sztywne] ele doskonale trzyma sie drogi.Idzie jak po sznurku.
Do przodu jest ok.Do tylu zas juz troche gozej.No ale w koncu to kombi i troche tych slupkow jest...
Nie mam zastrzezen.W Xanti bylo gozej ;]
Byly problemy z elektronika.Zacinal sie klimatronik.Ale jezeli chodzi o wydajnosc klimy i ogrzewania to jest ok.Nawet w mrozne dni ;]
Mam 190 cm wzrostu wiec trudno mi powiedziec,ale ustawiajac fotel kierowcy pod siebie spokojnie sie za nim mieszcze na tylnej kanapie.Czterech takich jak ja nie bedzie narzekac.
Przy duzych predkosciach slychac nieco szum wiatru,ale nie jest glosno.Silnika praktycznie nie slychac.Na postoju trzeba sie wsluchac zeby uslyszec jego \"szmerek\" ;]
Jak na taka mase auta i moc to nie jest tragedia.Srednio 10 l/100 km.Wszystko zalezy od stylu jazdy.Rozrzad to wydatek 1500-1800zl reszta to tak jak do innych aut.
Stosunek ceny do jakości jest dobry,chodż niektórzy przesadzają z cenami "ropniaków"
Irytuje mnie bardzo szybko brudząca sie tylna szyba.Wymaga to czestego urzywania spryskiwacza ;/ No i moim zdaniem troche wspomaganie niedomaga. ....moze to przyzwyczajenie do wysokociśnieniowego ukladu w xanti?
Jak narazie to wymienilem lącznik elastyczny wydechu[150zl] i ostatnio cewke zaplonowa na jednym z cylindrów[200zl]

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 24V 207KM 152kW [l/100km]

9,4