Ocena kierowcy - Peugeot 406 Kombi

Łukasz, Wrocław, barluk@onet.eu, 13 lat temu
Silnik 2.0 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 2000
Peugeot 406 Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Niskie spalanie, znikoma awaryjność. Dobra dynamika.
Przeniesienie napędu : Bieg wsteczny- ciężko, nieprzyjemnie wchodzi.
Silnik : Mimowolne delikatne wycieki ze skrzyni biegów. Bardziej dokuczliwe niż usterka,
Karoseria : Głośno powyżej 130km/h.
Przywiozłem auto 20.09.2009 z Niemiec z przebiegiem 124 250km. Teraz ma 150 000. Autem codziennie dojeżdżam do pracy ok. 16km we Wrocławiu(korki). Do tej pory wymieniłem sprzęgło, poduszkę pod silnikiem i klocki hamulcowe(przód oraz tył). Samochód jest bardzo pakowny i ładowny. Z powodzeniem mieszczą mi się maszyny budowlane do bagażnika. Wspaniały na wyjazdy poza miasto. Narty z oryginalnym bagażnikiem -sama przyjemność(oryginalny, ponieważ schludny i nie odstaje wysoko ponad dach). Przyczepki campingowej też się nie boi. Wysoki moment obrotowy. Osiągi może nie porywają, ale wyprzedzanie na każdym biegu bez obaw- przyzwoite. Bardzo niskie spalanie jak na gabaryty auta to jest zasługa wspaniałego rozwiązania common rail. Komfort jazdy- prawdziwa przyjemność prowadzić te auto. Zawieszenie miękko, przyjemnie tłumi nierówności. Jeśli przebieg jest udokumentowany, auto serwisowane-szczerze polecam. Silnik o zadowalających parametrach,kawał auta- ponad 4,5m i niebywały komfort. Elektronika bardzo dobra(Bosch) nic nie klęka. POLECAM gorrąco. W razie pytań: 508 066 759.
Bardzo żwawy silnik, reaguje na dodanie gazu. Nie jest to wyścigówka ze względu na swoją wysoką masę. Wysoka kultura pracy, cichy. Przy gaszeniu silnika - pisk, słabo słyszalny, ale jednak. (chyba dwumasa)
Biegi dość długie, wchodzą precyzyjnie. Najmniej przyjemne dla ucha jest wbicie wstecznego(charakterystyczny odgłos).
Super zestawione zawieszenie. Bardzo komfortowe. Auto nie wychyla się niebezpiecznie na boki przy wyższych prędkościach. Nie nurkuje przy hamowaniu. Bardzo cicho tłumi nierówności. Zawieszenie nie jest bardzo wytrzymałe(ale bez przesady). Ceny bardzo przyzwoite. Możliwość wymiany pojedynczych gum, silentblooków, sworzni- duży plus.
Widoczność przód, boki bardzo dobra. Tył- trochę gorzej, ale tj. kombi więc trzeba się przyzwyczaić.
Wszystko intuicyjnie spozycjonowane na desce rozdzielczej. Radio sterowane przy kierownicy. Przyciski czytelne, duże.
Szybko schładza latem pod warunkiem, że klima jest nabita i serwisowana. Ogrzewanie zimą działa trochę wolniej, jest zależne od nagrzania silnika. Wystarczy 2-3km i cieplutkooo.
Dużo miejsca dla kierowcy jak i wszystkich pasażerów, tych z tyłu również. Przyzwoita ilość i funkcjonalność schowków.
Szum trochę dokucza przy wyższych prędkościach. Ok 130km/h/. Silnika przy normalnej jeździe nie słychać. Dobrze wyciszony pod maską jak również osłoną pod silnik.
Spalanie bardzo miło zaskakuje. Przy zatankowaniu pod korek ok 75l(tyle wejdzie mimo, że bak 70l) 1200km jazy w warunkach miejskich- latem. Zimą-1000km. Trasa (bez znaczenia zima, lato) 1300km.
Brakuje mi tempomatu, skóry, podgrzewanych siedzeń
Nigdy nie zawiódł mnie w trasie ! ! !
Wymiana sprzęgła.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 109KM 80kW [l/100km]