Ocena kierowcy - Peugeot 406 Kombi

wojdud5@op.pl, 15 lat temu
Silnik 2.0 HDi 109KM 80kW
Rok produkcji 1999
Peugeot 406 Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Najfajniejszy z tego samochodu to motor, daje sporo radości z jazdy:) potem w kolejności jest wnętrze dla 4 osób na trasę w sam raz, następnie blacharka po 9 latach małe ogniska na tylnej klapie koło lamp i zawieszenie. Elektryka i elektronika to dno szczególnie zimą. Zależy co kto lubi, jeśli ma sie garaż i jakieś pojęcie o samochodach to smiało mozna kupować, dobrze zadbany Pug bedzie śmigał jeszcze długie lata.
Common Rail robi swoje, w porownaniu z TDi bije na głowę pod wzgledem kultury pracy. elastyczność dobra, chociaż z pełną furą wskazana 4 do wyprzedzania, a takna pusto to ciagle 5 na trasie:)
Wsteczny wchodzi z delikatnym zgrzytem, w zimie problemy na zimnym silniku z 1 i wstecznym. A te cięgiełka od dźwigni zmiany biegów to starsznie cieniutkie, mozna miec wrazenie ze zaraz sie pourywają.
opuszczam 1 za brak wyłacznika ESP, trzeba bezpiecznik wyciagać jak chce się pobawić, co więcej w pierwszej fazie zakrętu podsterowny, a raz na deszczu przy 80km/h wchodziłem driftem w zakret jakieś 80stopni:) hehe kombiaczem prawie 5 m to śmierć w oczach:D a hamulce cud, miód i landrynki:))
cofam tylko na lusterka, więc mi to rybka, z przodu i na boki piekna panorama:)
w porządku, jedyny mankament to brak podłokietnika(w furze tej klasy!), no i dziwne miejsce umieszczenia cupholderów miedzy fotelami
w zimie elegancko klima się raz dwa nagrzewa(climatronik) jednak uległa uszkodzeniu(pojazd nie garażowany) i rozszczelniła się totalnie i teraz musze rozpruwać pol samochodu zeby nieszczelność znaleźć
kosztem dużego kufra pasażer z tyłu nie ma miejsca na nogi kiedy wygodnie usiąde(184cm wzrostu), co więcej z tyłu siedzi się wyżej niż z przodu i jakby jak na ławce. z przodu w miarę wygodnie aczkolwiek jak dwa klocki jak ja siądą to łokciami się stukamy.
do 140 ciiiiiiiisza, potem coś tam mruczy.
miasto 7,4(książkowe 7,1), trasa od 5,0 do nawet 6,5 w zalezności od stylu jazdy, niby nie jest źle
nie tak drogo jak Mercedes i Audi, ale znowu pułapu forda też nie łapie. Generalnie wart swoich pieniędzy.
nie polecam używanego Puga komuś kto nie lubi sobie pomajsterkować, on jak kobieta, wymaga dopieszczenia, rolki w ogranicznikach w drzwiach po zimie staneły w miejscu(to jednak wina poprzedniego właściciela)ale WD40 czyni cuda:)
rozszczelnił się klimatronik, i teraz trzeba wybebeszyć pół komory silnika zeby do rurki się sostać;/, elektronika głupieje na Polskich drogach(kontrolki od kurtyn powietrznych się zapalają, czujnik deszczu nie chce sie wyłączyć a deszcz juz dawno nie pada, ręczny to już tragedia sławetne tarczobębny z tyłu to tylko francuz mógł wymysleć;/ a w serwisie aby wymienić pasek klinowy zdejmuje się koło i błotnik(zwalilem sie z krzesła jak mi to powiedzieli) i sam sobie wymieniłem za pomoca klucza oczkowego i rurki:]
Dziennik kosztów dla Peugeot 406 Kombi 2.0 HDi 109KM 80kW
6,9