Ocena kierowcy - Peugeot 407 Coupe

MJ, 12 lat temu
Silnik 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 407 Coupe 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Inne : ogólnie wszystko pozytywnie:)
Jestem baardzo pozytywnie do tego samochodu nastwiony. Mój 3ci francuz w życiu i na razie najlepszy. Nie zamieniłbym go na żadne BMW czy AUDI (no chyba, że by to była nowa S5:) to z miejsca:)
póki co żadnych problemów, mimo iż to diesel to jak już nagrzeje się silnik to chodzi jak rasowa, benzynowa V6:)
automat płynnie i bez szarpnięć przerzuca biegi, kick-down działa idealnie. Nic nie tnie, więc widać tutaj rękę Porsche przy produkcji skrzyni.
zobaczymy po zimie. póki co nie mam co narzekać. 3ma się idealnie drogi jak przyklejony. nic nie stuka. komfort jazdy nawet jak na felgi 18nastki jest ok
troszkę małe lusterka boczne, ale mimo wszystko ok. Czujniki z tyłu baaaardzo przydatne, gdyż auto jest długie.
baaardzo szybko nagrzane wnętrze, ogrzewane fotele to super sprawa na coraz to chłodniejsze poranki.
z przodu miejsca od groma. z tyłu nie siedzę ale z tego co mówią moi pasażerowie, to największy problem wsiąść i wysiąść. po zajęciu miejsca z tyłu podobno również duużo miejsca
super wyciszony!! podwójne szyby tłumią idealnie wszelkie dźwięki z zewnątrz. przy wyższych prędkościach dochodzi tylko delikatny szum turbosprężarek i nic poza tym. jest ok.
przegląd miałem jeden dopiero. w ASO przy 60 000km wynosi około 1200zł silnik to jest prawie 3 litry, auto swoje waży więc mi w mieście pali 12-13 litrów (troszkę ciężką nogę mam)w trasie, na tempomacie w granicach 150-160km/h spalanie wyniosło 8.1litra wiec trasa spoko:)
pali swoje. brakuję troszkę polotu na desce jak za auto w takiej cenie. Materiały ok ale mogli nie przenosić całej deski z wersji sedan/sw.
odpukać, nic mnie się jeszcze nie wydarzyło i mam nadzieję, że tak będzie... zadowolony jestem i na razie bez żadnych niespodzianek:) wieć tankować i jeździć.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 V6 24V HDi FAP 204KM 150kW [l/100km]

8,8