Ocena kierowcy - Peugeot 407 Sedan

Marek, 18 lat temu
Silnik 2.0 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 2005
Peugeot 407 Sedan 2.0 16V 136KM 100kW 2004-2006 - Oceń swoje auto
Poprzednio miałem Mondeo. Peugeot 407 wybrałem ze względu na stylistykę zewnętrzną. Uważam, że 407 ma zdecydowanie wygodniejsze fotele, lepsze zawieszenie (wygodniejsze i cichsze) i lepiej jest wyguszony, co ma znaczenie przy jeździe ponad 120 km/h, natomiast dużym minusem w stosunku do Mondeo jest bagażnik, do którego większe paczki muszę wkładać przez składane fotele lub wozić na tylnych fotelach oraz miejsce na tylnej kanapie. Trzem osobom jest tam bardzo ciasno, ale dwum również :-), ze względu na wyprofilowane fotele. Dłuższa jazda na tylnych fotelach jest katorgą, tym bardziej, że osoby ponad 180 wzrostu dotykają głową sufitu. Wyższe osoby muszą jechać skulone. To parodia w aucie za 90 000 takie jajo. To nie jest przecież Porsche. Co więcej, prawie każdy z wysiadających po raz pierszy nabijał sobie guza. Najgożej było na przednich fotelach. Dwa razy pasażerowie rozbili sobie poważnie łuk brwiowy o nieszczęśliwie wystającą klamkę po prawej stronie nad głową pasażera. Dealer był bardzo speszony i przyznał mi się, że we Francji z tego powodu jest już kilkadziesiąt spraw sądowych i zamierzają to poprawić. Na razie odkręcił mi gratis obie klamki, pasażera i kierowcy i zrobili full gratis I przegląd. A jeszcze jedno, Mondeo w zakręty można było wchodzić bez obaw, a 407 jest mocno nadsterowny więc trzeba uważać na zakretach. Po za tym OK, polecam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 136KM 100kW [l/100km]

10,5