Ocena kierowcy - Peugeot 407 Sedan

Andy, 17 lat temu
Silnik 2.0 HDi FAP 140KM 103kW
Rok produkcji 2004
Peugeot 407 Sedan 2.0 HDi FAP 140KM 103kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : jest super. Tak jak wygląda, tak sie prowadzi, albo jeszcze lepiej.
Zawieszenie : niskie, jak ktoś ma dziurawy dojazd do domu to polecam naprawic lub zastanowic się nad innym autem
Piękne auto, ma swój styl, podoba się kobietom, teraz jest ich już trochę, ale kiedy miałem go 2 lata temu to naprawdę było miło widzieć jak ludzie się oglądają. Wykonanie w środku super, ze smakiem. Siedzenia są superwygodne. Ja kupiłem sedana, choć nie jest tak praktyczny jak sw, no ale cóż bardziej mi sie podoba. przecież kartofli nie wożę. jeśli ktoś ma dużą rodzinę niech nie kupuje sedana, bo nie będzie zadowolony. sedan to auto dobre dla managera, kogoś kto dużo jeździ załawiając interesy. No bo wygodnie oszczędnie i zawsze coś po drodze można wyrwac ;)
Dobry elastyczny. Może nie jest bardzo zrywny na 2 biegu, ale do wyprzedzania w przedziale 80-160kmh super, bardzo dobre przyspieszenie. Na szustym biegun jeszcze ładnie ciągnie. No i 200km/h to nie problem.
Nie mogę nic zarzucić.
Auto świetnie się trzyma drogi, jeździłem passatem i zdecydowanie bardziej wolę peugeota. Bardzo dobrze wychodzi się nim z poślizgów. Zawieszenie wcale nie jest takie delikatne jak to się mówi o francuzach. Jeżdżę głównie po syfowych wrocławskich drogach i do tej pory wymieniałem tylko pierdołki za ok 400 pln w sumie i to w ASO.
No cóż, z przodu bardzo dobra, z tyłu to już gorzej, no ale wiadaomo jak się chce miec ładną sylwetkę to nie sawsze idzie to w parze z widocznością. Dla nie umiejacych wyczuć auta (ja nie mam problemów z parkowaniem) są przecież czujniki.
Super, wszystko na swoim miejscu, detale w srodku dopracowane, ze smakiem i na dobrym poziomie, mało aut może sie równać z 407ką.
Jak dla mnie ok, choć kiedy auto miało 100 tys walnął przewód od klimatyzacji. Wymienili szybko i bezproblemowo. Jak na diesla to uwazam ze w zimie nagrzewa sie dość szybko. Dwustrefowa klima super, do tego naprawdę dobrfze rozprowadzona, a nie jak w niektórych autach ze niektóre częsci ciała marzną.
Jeśli chodzi o przestrzen dla kierowcy to jest to rewelacja jak dla mnie mam 178cm. Myślę że osoby pow 190 mogą narzekać, chociaż jak sie odsunie fotel to jest pełno miejsca. Pozadtym fotele z przodu mają rewelacyjną regulację. Pozycję naprawdę można sobie świetnie dopasować. Z tyłu osoby wyższe już mogą narzekać. Ja z tyłu nie jeżdze.
Uważam że jest super. Kolega który dał peugotowi jedną gwiazdkę chyba się upił albo coś ćpa, o ile w inne rzeczy można jeszcze uwierzyć jak np z tym układem kierowniczym itd, to jak już czytam co ten koleś pisze że auto jest głosne to mi sie smiac chce, od razu widać ze lamer i w życiu nie jeździł tym autem, może jakis koleś z 407ki mu żonę przeleciał, i teraz niepotrzebnie wyzywa się na aucie. Auto jest świetnie wyciszone. Nawet przy prędkościach 180, 190 można normalnie rozmawiać przez tel bez zestawu.
No cóż, z paliwem to jest różnie. Ja zużywam srednio miasto i poza ok 8l. można mniej, ale ja poprostu lubie dynamiczną jazdę. Kiedys jadąc po mniej więcej prostej drodze z prędkością ok 100kmh udało mi się spalić 4,8 . Ale to już naprawdę trzeba naciskać pedał z wyczuciem i obserwować komputer. Ogólnie auto jak na swoją klasę jest bardzo ekonomiczne, jest nawet chyba jednym z najbardziej ekonomicznych, ale nie za cenę utraty mocy i bezjajecznej jazdy jak np w toyocie avensis, która jest potwornym mułem. Serwisy no cóż są drogie. Komplet wycieraczek 400 pln. Ceny w aso to masakra, no ale jak ktoś ma nowe z salonu, a nie jakiegoś bitego rzecha to nie ma się co bać. Autko jest dopracowane.
Mimo wysokiej ceny to jednak dam pięć gwiazdek. Ja mam sedana comfort, jesli porównam wyposażenie i to co oferuje ten samochód to chyba nie ma lepszego auta w tej klasie. Za passata z tym samym wyposażeniem trzeba dać 30 tys więcej. A mit o niemieckiej niezawodności prysł wraz z nastaniem 21 wieku. ?Więc po co przepłacać. Jeśli chodzi o wyglad auta to niewiele samochodów może się z nim równać mam na myśli oczywiscie klase średnią. Jedyne co żałuje to że nie mogłem sobie kupić 407 coupe, no ale moja żona nigdy by na to nie poszła, wiadomo dlaczego.
poza przewodem od klimy nic mi nie nawaliło,
zadnych poważnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi FAP 140KM 103kW [l/100km]